Wpis z mikrobloga

@Neubert: Jak tak patrzę na "lewicowego twittera", to mam coraz większą obawę, że po latach debunkowania populistycznej prawicy w końcu przyjdzie mi się spierać z radykalną lewicą ( ͡° ʖ̯ ͡°).

I nic to, że mam dla narracji lewicy po Rawlsie, Pikettym, Fisherze i - przy zachowaniu proporcji - Sroczyńskim sporo zrozumienia, bo przychodzi taki Galopujący Major albo Okraskowie i są nie mniej odjechani od PiSu. Mniejszość,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@Abaddon_Profanator: bo silna libkowa/soclibkowa albo po prostu ogarnięta i w miarę rigczowa partia centrolewicowa oznacza śmierć dla lewicy w obecnej postaci. W sumie nawet taka konserwa jak Tusk zepchnęła lewicę w okolice progu wyborczego, pomyśl co byłoby gdyby pojawiła się nowoczesna bis z dwucyfrowym poparciem. Zandberg musiałby napocić się żeby dostać chociaż subwencję.
@Neubert: wqrwia mnie to, że te wredne lewaki tak się #!$%@?ą do libków. Sam jestem raczej libkowy i jak widzę jak jakiś wredny lewak #!$%@? się do mnie o samo to, że można mnie zaklasyfikować jako "libka" to mi się włącza tryb prawaka

Spośród wszystkich stron politycznych, libki to akurat ta część kompasu politycznego do którego wredne lewaki powinny się #!$%@?ć najmniej. Szczególnie jeśli chodzi o pojęcie wolności.
lewactwo to jednak jest stan umysłu tak samo jak prawactwo.


@wanghoi: skrajności są po prostu złe. Skrajne lewactwo i skrajne prawactwo robi więcej szkody, niż pożytku (czy jest z tego w ogóle jakikolwiek pożytek?). Przekonani i tak już mają swoje zdanie, a nieprzekonani mogą się jedynie zniechęcić, bo w skrajnym wydaniu zarówno prawe, jak i lewe idee są po prostu wypaczone.

A że skrajności jest "w modzie", świat jest czarno-biały, nie
@niochland: Razemki i część radykalniejszej lewicy prezentuje tą samą mentalność co narodowcy/nacjonaliści/część kucy, wspierający PIS w swoich ideologicznych społeczno-obyczajowych reformach. Głównym celem lewicy jest odebranie bogatszym i danie biedniejszym(tak w skrócie oczywiście), a która partia w sejmie wyznaje podobne idee, albo przynajmniej je realizuje fasadowo dla swojego elektoratu? Niestety ta sama zaślepiona mentalność, i będąc tak zaślepionym podświadomie okazują większą nienawiść do liberałów niż do konserwatystów.