Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sprawa wygląda tak, że widzę co się dzieje na rynku kart graficznych, znowu się podnoszą głosy, że ceny w tym roku ani już nie będą spadać, tylko pewnie znowu rosnąć XD a jak pomyślę, że znowu będzie lockdown na jesień i zimę, a ja zostanę ze swoim starym lapkiem do grania to ehhh

Sprawa wygląda tak, że na cały zestaw mam około 4,5k. Co polecacie w tej cenie? Grać zamierzam na monitorze fullhd, na lepszy mnie nie stać xd

zastanawiam się nad którymś z tych gotowców:

https://proline.pl/?g=Zestawy+komputerowe&sort=cena&c1=4000&c2=4500 (oprócz tego zestawu z 8gb ramu)

tylko te procki mnie trochę odstraszają przy tych kartach (nie będzie bottlenecku?)

#pcmasterrace #kartygraficzne #skladamkomputer #komputery
  • 15
@KubaGold22: no wiem XD tylko jeszcze zostanie dokupienie tego ramu...chociaż i tak z tym zestawem zostanę na kilka lat, wiec to dokupienie chyba nie będzie aż tak odczuwalne dla mojego portfela
@Paczek_w_masle: no właśnie mam xbox series s od marca, miał być na przeczekanie i w tym celu się sprawdził ;) ale teraz np odpaliłem RDR2 żeby przejsć drugi raz i się rozczarowałem grafiką...na ps4 to lepiej wyglądało niż tutaj + ostatnie 5 lat u mnie to 'chodzenie na kompromisy', ile można :P
@Carlos4: Zapytaj się na czacie Zotaca czy jest możliwość wymiany chłodzenia. Moim zdaniem na oko wejdzie low-profile chłodzenie Noctua. Moim zdaniem ten maluch jest najlepszą ofertą w Polsce na ten moment.
@Carlos4: GPU w nim widzę, że siedzi na 80C jak to zotac, a CPU 65+. Taktowanie zazwyczaj okolice 4GHZ, więc jeśli się da, to w biosie można podnieść PL1 oraz PL2 i powinno się uzyskać więcej mhz, bo nie grzeje się strasznie.
@Carlos4: w sumie to zapłacisz ponad 4k i dostaniesz koniec końców wydajność (w niektórych tytułach) mniejsza niż Xbox series x, który co chwile jest za 2250zl na promocji. Nie lepiej sprzedać xss i dopłacić 1.2k do xsx? Na ten moment na początku generacji wydaje się być rozsądniejszym wyjściem (kumam, ze klimat pcmr jest spoko i sam mam mały dylemat w tej kwestii, ale…) :D
@Glewon: ten Zotac chodzi jak helikopter. Interesowałem się jakiś czas temu zakupem tego sprzętu i jest super jeśli chodzi o design, ale kultura pracy (głośność i temperatury) to dno absolutne
@Shashek: też się nad tym zastanawiałem, ale u mnie konsole to od 10 lat wiodąca platforma była haha :D a jednak lubię pograć w strategie, których na konsolach nie ma, trochę pograć w gierki pomodowane przez społeczność - no i pomimu tylu lat, dalej nie lubię za bardzo grać w strzelanki na padzie ;)
@Carlos4 XSX jako urządzenie do grania posiada obecnie miażdżący stosunek ceny do oferowanej mocy obliczeniowej względem kart.

Taki XSX notuje blisko 13 TFLOPs, żeby uzyskać kartę oferującą zbliżoną moc musisz celować w 1080Ti/2070S/3060Ti i w każdym przypadku za używaną zapłacisz kwotę często przewyższającą koszt X-kloca. Dokładamy pozostałe komponenty i robi się absurdalnie :)

XSS może być lekko rozczarowujący, jego moc jest zbliżona do PS4 Pro i oscyluje w okolicach 4 TFLOPs, PRO