Wpis z mikrobloga

#gramatyka #gramanazi #wakacje
Zaraz mnie krew zaleje i komuś zęby powybijam.
Czy użytkownicy wykopu to debile?
Odkąd wakacje się zaczęły widzę strasznie dużo błędów. Tak zdarza się nawet mi robić błędy (czy to regionalne - Podlasie, czy ogólne) ale do jasnej ciasnej. Zapamiętajcie do k***y nędzy:
1. Nie stawiamy spacji przed znakami interpunkcyjnymi.
2. Nowe zdanie piszemy z dużej litery.
3. Nieuwagi piszemy razem.
4. Potraficie w 1 zdaniu składający się z 3 wyrazów zrobić 2 błędy: "nieprzewidział bym tego".
5. Przed "bym" nie dajemy spacji: "doszukiwałbym" "zdziwił bym się" "pozwolił bym"
6. Tłumaczenie że nie chciało się poprawiać autokorekty to już w ogóle porażka. Autokorekta poprawia błędy na poprawne a nie robi błędy. Równie dobrze możecie pisać że "moja matka jest starą prostytutką i potrafi nawet wylizać ser z napletka".
  • 9
@molksiazkowy1111: oburzenie uważam za słuszne, natomiast Twoje postulaty nie są takie istotne. Spacja przed znakiem interpunkcyjnym i zdanie rozpoczęte małą literą to bardzo małe przewinienia. Najgorsze gdy wykopki popełniają błędy ortograficzne. Ostatnio nagminnie widuję "(np. sklepowe) pułki", ucinane końcowki, "ci" w znaczeniu "tamci" i wiele innych.


I myślę, że to nie wina wakacji, a po prostu tego, że przez ostatnie kilka lat (powiedzmy 2-3) zrobiła się wielka roszada użytkowników na wykopie