Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam, potrzebuje pomocy odnośnie podróżowania w Holandii. Jaki jest najwygodniejszy i najbardziej opłacalny sposób podróżowania. Słyszałem coś o karcie z której można korzystać z komunikacji (pociągi, autobusy). Czy jest ktoś w stanie napisać jak do tego podejść, gdzie się udać, zamówić i gdzie się to doładowuje? Czy może jest jakaś apka z której mogę opłacić przejazd i znaleźć interesujące mnie przejazdy z miasta a do miasta b? Z góry dzięki za odpowiedź i wskazówki. ()
#holandia #podroze #emigracja
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheWalkingBed: a oprócz samochodu? Nie ukrywam, że się lekko obawiam podróżowania autem po głównych miastach w Nl. Gdzie mogę kupić ten ov chipkart. I czy orientujesz się na jakiej stronie bądź apce mogę znaleźć rozkład jazdy pociągów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheWalkingBed: zainstalowałem apke która poleciłeś i widzę, że są tam przejazdy ale ceny spore :D. Myślałem, że to trochę taniej wyjdzie (,). Orientujesz się może czy parkingi są płatne w weekend czy zależy od miasta?
@Czikita113: Połączenia pociągiem wyszukujesz na NS.nl, a jeśli chodzi o autobusy to jest różnie, zależy który przewoźnik jeździ w twoim regionie. Z OV-chipkaart bilety wychodzą ciut taniej, anonimową kartę można kupić w różnych punktach, m.in. markety, cała mapa tutaj

https://www.ov-chipkaart.nl/service-and-contact/service-points-finder.htm

Kartę doładowujesz albo przez internet albo w tych dużych niebiesko-żółtych automatach na stacjach.
widzę, że są tam przejazdy ale ceny spore :D


@Czikita113: witamy w Holandii ( ͡º ͜ʖ͡º) Podróże komunikacją planujesz na www.9292.nl albo na stronach przewoźnika (www.ns.nl dla kolei). Kartę możesz mieć podpiętą do holenderskiego konta (jak rozumiem raczej nie wchodzi w grę) albo prepaid. Odbijasz się przy wejściu i wyjściu, bo jeżeli nie wybijesz się to skasuje cię automatycznie do końca trasy pociągu/autobusu.

Dosyć tanio o
@Czikita113: Autem nie jest źle jeździć, trzeba uważać po prostu na rowery itp. Sam też się cykałem na początku po większych miastach jeździć nawet w polsce ale w sumie zawsze patrzyłem na auto przede mną jak jedzie i jakoś szło :D Po Amsterdamie bez większych problemów jedynie za jakimś parkingiem jeździłem dłuższą chwilę