Wpis z mikrobloga

Witam. Wiadomo na młodych kierowców są wysokie stawki OC dlatego samochód będzie na rodziców, którzy mają zniżki. Zastanawia mnie tylko czy jeśli za kilka dobrych lat chciałbym ubezpieczyć samochód gdy przekroczę już wiek młodego kierowcy, to będę mieć bardziej normalne kwoty ubezpieczenia, czy jednak i tak będę musiał więcej zapłacić, ponieważ przez tyle lat nie płaciłem OC?
#oc #ubezpieczenia
  • 8
@J-B-M: wtedy robisz sie jako wspolwlasciciel i ubezpiecza rodzic i czesc ubezpieczalni da cene ~~400-500zl i beda ci sie nabijaly znizki

Co wiecej, niektore ubezpieczalnie w swoim systemie sobie nabijaja znizki i na przyklad ja sam ubezpieczam samochod ktorego nie jestem wlascicielem i normalnie w systemie ubezpieczalni nabija mi znizki, wiec zakldajac ze kolejny samochod w tej samej ubezpieczalni ubezpiecze, to bede mial nabite znizki u nich

A jeszcze lepsze jest
Jak przekroczysz wiek mlodego kierowcy to kwoty beda bardziej normalne mimo braku znizek. Wiem bo sam to przerabialem. Mozna tez kombinowac i dopisac sie jako wspolwlasciciel samochodu i znizki beda sie nabijaly ale wtedy rosnie skladka.
to będę mieć bardziej normalne kwoty ubezpieczenia, czy jednak i tak będę musiał więcej zapłacić, ponieważ przez tyle lat nie płaciłem OC?


@J-B-M Będzie taniej ale i tak będzie nadal drogo z powodu, że nie miałeś wcześniej nic ubezpieczone. Jak chcesz mieć za kilka lat dobre oferty samodzielnie to najlepiej jak rodzice darują Ci udział w samochodzie i wtedy dopiszesz się do polisy chociaż czasami może się zdarzyć że nawet jak będziesz
@J-B-M: Ja jestem współwłaścicielem już ponad 2 lata i mimo, że płace trochę więcej (około 350-400zł za silnik 1.2, auto z 2003 roku) to już powoli zbiera się zniżka na moje konto. Ojciec ma już chyba najwyższą możliwą zniżkę, bo ma ciągłość w OC ponad 30 lat i nigdy żadnego wypadku z jego winy.