Wpis z mikrobloga

Jaki skład typujecie na mecz z Ukrainą?

Mój typ:

Boruc/Szczęsny - Szukała, Lewandowski/Jędrzejczyk, Glik, Wojtkowiak - Błaszczykowski, Klich, Krychowiak, Mierzejewski, Sobota - Lewandowski

Ciężki wybór na bramce, bo tak Szczęsny jak i Boruc są w gazie... ale jednak postawiłbym na doświadczenie tego drugiego.

Szukała to naturalny wybór. Na środku jest problem, bo o ile Glik jest pewniakiem, o tyle o miejsce obok niego walczy Lewandowski, Jędrzejczyk i Celeban. Ten pierwszy mimo wieku gra pierwsze skrzypce w Sewastopolu i naprawdę wybija się poziomem ponad tą ekipę, spokojnie dalej mógłby grać na wyższym poziomie... jednak nie na defensywnym pomocniku, bo z wyprowadzeniem piłki jest u niego ostatnio tragedia (wiem co mówię, oglądałem kilka spotkań). W odbiorze bije na głowę wieeeeeluu dużo młodszych, utalentowanych stoperów, powaga - całkiem szybki, dobrze czytający grę i skuteczny. Poza tym "czuje" ukraińską piłkę i zna przeciwników, może okazać się strzałem w 10. Jędrzejczyk jako alternatywa bo nie jest nominalnym środkowym obrońcą. Jest jeszcze całkiem niezły Celeban, ale moim zdaniem brakuje mu ogrania "na poziomie".

Wojtkowiaka zawsze uważałem za wartościowego zawodnika i dałbym mu szansę, ale eksperymentalnie na lewej obronie. Nominalnie jest prawym defensorem, ale jakoś trzeba wypchać Wawrzyniaka (nie ma Boenischa co w pełni rozumiem bo facet od dłuższego czasu kompletnie nie może złapać formy tak w kadrze, jak i w Lidze Mistrzów. W Bundeslidze jako tako mu idzie.).

Błaszczykowski, Klich, Krychowiak - nie widzę innych opcji, chłopaki grają w swoich klubach i są w formie. Błaszczyk zalicza ostatnio może trochę mniej czasu w Borussii, ale wciąż jest nieprzewidywalnym i bardzo mocnym zawodnikiem.

Liczę też z całego serca że Fornalik zaprzestanie praktykowanie zajebiście dziwnej maniery ustawiania Mierzejewskiego na lewym skrzydle, kiedy to jest urodzona "klasyczna 10" i po prostu facet sobie kompletnie na boku nie radzi. Cuda można nim zdziałać ustawiając go zaraz za napastnikiem, tak jak robią to w Trabzonie. Asysta za asystą, gol za golem i tak o to wykreował się na ulubieńca kibiców.

Sobota w Brugge wyrasta na gwiazdę, tydzień temu zaliczył dwie asysty w "derbach Belgii" z Anderlechtem, wygranych przez jego klub aż 4:0.

No i ten nieszczęsny Lewandowski. Mam nadzieję, że w końcu się przełamie i pokaże pełnię swoich umiejętności także w reprezentacji.

#pilkanozna #polskaukraina #reprezentacja
  • 22
@Groteskowy: Chcesz wystawiać na najważniejsze mecze eliminacji gościa, który średnio gra w 2BL? I to na LO?Już wolę Wawrzyniaka. Dla mnie Celeban/Jędrzejczyk na LO byliby dobrym wyborem, ale nie chwilę przed meczami z Ukrainą i Anglią.
@Groteskowy: słucham ? co tu robi glik i szukała xD zamiast nich celeban, jędrzejczyk, niestety musimy mieć 4 obrońców, szkoda bo nadaje się tylko celeban i jędrzejczyk chyba, wojtkowiak gra piach w lidze, boruc na bramie, przecież lewandowski ostatnio się już przełamał O_o
@Rohnin: A mamy inny wybór? Szukała to też nie jest środkowy obrońca i nie wiem dlaczego Fornalik go tam ustawia... bo wcale nie prezentuje się jakoś porywająco.

@stirLitzz: Tak tylko kombinuję. Po prostu dla mnie jest wszystko lepsze od Wawrzyniaka :P

@Jurigag: Nie wiem czego chcesz od Glika i Szukały. Na papierze jedni z najmocniejszych zawodników w tej kadrze, to nie wina Szukały że Fornalik go ciągle pcha na
@Groteskowy: Wydawało mi się, że Szukała to stoper pełną gębą w sensie, że od zawsze tam grał. Co do kadry to na lo wróci Wawrzyniak, środek Glik z Szukałą//Wasylem a prawego zagra Jędza. Druga linia to Lewy z Krychą, przed nimi Klich/Mierzej a skrzydła Sobota z Kubą. Napad wiadomo
@linoleum: O matko racja, mój błąd. Jezus skąd mi się wzięło w głowie to przeświadczenie, że to jest boczny obrońca, jeszcze pięć minut bym sobie za to rękę dał uciąć ;__; #jestemnoobem

No i podobnie jak @Rohnin nie popieram dwóch defensywnych pomocników, a już na pewno nie po tym jak zobaczyłem jak wyprowadza piłkę Lewandowski.
@Rohnin: Osobiście tak bym nie chciał, ale tak zakładam, że będzie. Wolę środek z Krychą, Klichem i Mierzejem (tak w kadrze słabo, ale on gra regularnie przynajmniej w klubie), no ale nie po to chyba WF powoływał Lewego aby ten siedział na ławie. WF wyjdzie na 2 DM i będziemy szukać jednej kontry po 3 pkt.

@Groteskowy zdarza się myśleć o jednym a pisać o drugim ;)
@Groteskowy: Tylko, że niegrający Zieliński jest lepszy od grającego i będącego w formie Mierzeja. On dostawał szanse na 10 (Mołdawia, Luksemburg i wcześniejsze mecze) i zawsze zawodził. Na dodatek Zieliński gra w 1. składzie repry od 3 meczów więc po co znowu tasować składem?
@linoleum: @Groteskowy: Jeżeli wyjdziemy faktycznie 2 DM to to będzie Smuda 2.0 (vide mecz z Czechami na Euro). Tutaj to trzeba iść na wymianę. Jak oni nam 2 bramki to my im 3 i tyle. No chyba, że Krychowiak będzie grał wyżej razem z Klichem.

Co do Mierzeja to ja bym mu dał 1 połowę na wykazanie się - grasz dno to zmiana na Zielińskiego.
@Groteskowy: @linoleum: Z resztą musimy zadać sobie pytanie czy wierzymy jeszcze w awans. Jeśli nie to bez sensu stawiać na 27 letniego Mierzeja który tej kadry nie zbawi. Lepiej niech dalej ogrywa się Klich z Zielińskim który naprawdę może zostać wielkim piłkarzem.
@MrAltairek: Tylko tak - Zieliński jest młody, do tego ostatnio mało gra. To trochę ryzykowne postawić na niego od 1 minuty w tak ważnym meczu. Ale to już takie moje #!$%@?. Zresztą jeżeli Fornalik się obsra i będzie chciał grać z kontry to ja chce widzieć Peszkina w składzie.