Wpis z mikrobloga

Latał ktoś z was na #cypr ostatnio? Mam lot do Larnaki i dostałem takiego maila - "Dear Customer,
We would like to inform you that ALL passengers of W6 1791 GDN-LCA flight will be transferred to a designated location to have the COVID-19 test before passport control." Rozumiem, że wszyscy pasażerowie będą mieli robione testy po przylocie w Larnace. Miał to już ktoś z was? Szybko to idzie? Mam późny lot i nie chcę się spóźnić na transport :/

#wizzair #larnaka #wakacje #podroze
  • 18
@Jerryjeremi: ogólnie na Cyprze jest teraz #!$%@?, prawie wszedzie trzeba miec test.
Nie wiem jak to na lotniskach, ale ogolnie nawet szybko im idą te testy w punktach, szkołach itp.
Mysle, ze i tam to bedze kwestia kilkunastu minut.
@ciechanek11: Dzięki za odpowiedź! Czyli poszukam planu B na dojazd do centrum. Możesz mi jeszcze tylko powiedzieć jak to wygląda organizacyjnie? Jest jakieś osobne pomieszczenie przed kontrolą, czy są tylko parawany do wymazów? Robią szybkie testy i dają od ręki wynik, czy PCR i wysyłają później smsem? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!
@Jerryjeremi: nie ma nawet parawanów ( ͡° ͜ʖ ͡°) testy na zewnątrz i tylko taśmami ogarnięte żeby ładnie sie kolejka formowała. Biorą wymaz z buzi i z nosa. Wyniki po kilku godzinach smsem. Nie zgodze sie z osobą wyżej, nie jest źle. Czasem trzeba jedynie pokazać flight pass i zakładać maski w marketach
@ciechanek11: Wielkie dzięki, miłego wypoczywania! Jeżeli będziesz mieć jakieś protipy to chętnie ich posłucham. Sporo w życiu podróżowałem, na Cyprze nigdy nie byłem, do tego jeszcze dochodzi zmiana organizacji przez covid i pojawia się sporo niewiadomych :D
@Jerryjeremi: Imo na tą chwile covid prawie nic nie zmienia więc luz. Jestem tu dopiero 3 dzień to jedynie co mogę powiedzieć to przygotuj się na mega upal, ktory mi trochę psuję plany zwiedzania no i trzeba samochód wypożyczyć bo bez niego lipa. Jak cos to mam nr do Polki z Cypru, ktora wypożycza auta, wcześniej inny Mirek mi ją polecił ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki i
@ciechanek11: Mogę mieć jeszcze jedno pytanie? Jeżeli chodzi o dokumenty to Cyprus Flight Pass wypełniam na mniej niż 48h przed wylotem (czyli np na dzień przed) i tylko on mi jest potrzebny? Certyfikaty szczepienia jak coś też mam, ale nie widzę żeby ich wymagali, bo jesteśmy w zielonej strefie.
@ciechanek11: Dziękuję! Teraz zgłupiałem bo przed chwilą dostałem maila od wizzair że mam wypełnić cyprus flight pass MAKSYMALNIE na 24h przed wylotem. Na stronie MSZ i wg informacji cypryjskich mam to zrobić na mniej niż 48h przed wylotem. Chyba wizzair ma jakieś dziwne dane. Ty wypełniałeś na mniej niż 48h tak?
@Jerryjeremi: ogólnie na Cyprze jest teraz #!$%@?, prawie wszedzie trzeba miec test.

Nigdzie nie trzeba mieć testu, tylko Cyprus Flight Pass a i najczęściej tego nie sprawdzają tylko pytają czy masz. No i obowiązek noszenia maseczek w sklepach