Wpis z mikrobloga

Siemanko,
ostatnio szukam na gwałt dobrego fotela ale jako, że powiedziano mi że Markusy ciemnoszare będą dostępne w 3 sierpnia 2022(!) roku, zdecydowałem się zamówić już skórzanego Jarvjalleta. W międzyczasie przerobiłem nietrafiony zakup - Mark Adler Expert 7.0, straszny gniot tylko podłokietniki fajne - stąd zastanawiam się czy dorwę podłokietniki z taką regulacją (w pionie góra/dół, przesuwanie do przodu i do tyłu oraz przestawianie do wewnątrz, zewnątrz i po środku) oraz żeby były choć trochę miękkie (guma która nie musi być mega miękka ale chociaż częściowo) czy jestem zmuszony montować dedykowane do tego fotela bo żadne nie znajdą się ciekawe i kompatybilne.

Najbardziej chciałbym nie być zmuszonym dopłacać do Jarvjalleta tylko kupić Markusa (jak sobie usiadłem w Ikei na Jarvjalettcie to on jest regulowany, lecz dla osoby takiej jak ja, czyli 184cm wzrostu, Markus nie potrzebuje regulacji, jest dosłownie idealny za tę cenę, z kolei ten drugi jest jakby Markusem dla nastolatków którzy może kiedyś urosną i wtedy sobie wysunął wszystko do skrajnych pozycji bo tak u mnie było najlepiej).

Niestety jazda do Ikei w Berlinie mi się nie opłaca + reklamacje nie są tutaj respektowane na produkty nabyte za granicą (a w każdym razie tak mi powiedziano że mają inny system i mogę o tym zapomnieć). Z kolei skręcać na miejscu w Niemczech i testować na miejscu by się upewnić że żaden gwint nie jest przekręcony to dość dużo zabawy. No i wiadomo, 130 euro to prawie stówka więcej niż 500zł.

#ikea #markus #fotel #biuro #jarvfjallet #ergonomia #wygoda #pracazdalna
  • 17
+ w sumie za długo czekać na semestr akademicki plus przesyłka gdzie zamówione wczoraj krzesło ma być 24 sierpnia. Stąd ponawiam pytanie o podłokietniki.
Czy po prostu jedyne kompatybilne to te z Ikei? Bo jak tak to jadę dokupić i najwyżej drugie, wyczekane krzesło to będzie Markus bo i tak miałem zamiar kupować 2 a od obecnego bolą mnie plecy stąd na szybkości mi potrzeba.
@Kevin1337: Kupiłem jarvfjallet bez podłokietników w wersji z tkaniny 2 tygodnie temu. Wersja ze skóry sztucznej odpadała, ponieważ mój poprzedni Markus (poszedł na gwarancję) po 5 latach nie miał praktycznie śladów używania na materiale, a egzemplarz testowy ze skórą w Ikei był stanowczo za bardzo wygnieciony. Co do samego fotela jarvfjallet to mogę powiedzieć, że jest on dużo lepiej zrobiony i o wiele bardziej wygodny niż Markus. Jednakże niestety po czasie
@rafsiemens: JÄRVFJÄLLET są dzisiaj znowu dostępne. Można złożyć zamówienie przez stronę IKEI. Są też w kilku sklepach. Ja kupiłem w Poznaniu i co ciekawe na stronie było napisane, że nie ma a jednak na magazynie było jeszcze 6 sztuk.
@xarrczi: Tylko czarna skóra (Glose) - nowa wersja z regulowanymi podłokietnikami. Materiałowe podobno wrócą w bliżej nieokreślonym terminie również z regulowanymi podłokietnikami.