Wpis z mikrobloga

@Luna98x: @cerastes: @brakslow: @jajanatwardo:
Ja jeszcze na swoje złoto wolicy poczekam tydzień i ze 2-3 tygodnie na rosario. Zeszłorocznych rekordów nie pobiję (rosario ponad 7kg) ale kilka okazów po 3 kg będę miała. Złoto wolicy polecam na nasze polskie warunki. Dojrzewa po ok 45 dniach od zawiązania i jest bardzo słodki. Tu z zeszłego roku zebrany 7 tyg od zawiązania
Milijka - @Luna98x: @cerastes: @brakslow: @jajanatwardo: 
Ja jeszcze na swoje złoto w...

źródło: comment_1628888789caLjQgp8sWrHeVVoatqsax.jpg

Pobierz
@Milijka: czyli ja muszę jeszcze poczekać, moje mają jeszcze tą zieloną mozaikę. A patrząc na zdjęcia twoje i opki to z zewnątrz są podobne a w środku już nie. Twój jest bardziej czerwony. Czyli jaktak sobie dodaję to od całkowitego wyżółcenia trzeba jeszcze trochę odczekać.
@jajanatwardo: Ten Luny jest już chyba za późno zerwany. W pierwszym roku też taki miałam, był mały i jakby ugotowany w środku.
A nie wiesz kiedy twoje zawiązały? Te 45 dni dla złota wolicy to naprawdę dobry wyznacznik. Rosario potrzebuje więcej czasu bo około 60 dni. Dobrze zaglądać do ogrodu w czasie kwitnienia i patrzeć co już zawiązało.
@Milijka: to kiedy się zawiązały to niestety nie pamiętam. Aż taki skrupulatny nie jestem, mimo że w ogrodzie jestem praktycznie kilka razy dziennie. Trochę mi gwoździa wbiłaś z tym że ten opki za późno zereany. Moje doświadczenie mówi że im coś dłużej na krzaku (pnączu) tym lepiej dojrzeje. Te moje jak pukam to mają już niektóre ten głuchy dźwięk, ale żółte to jeszcze nie są.
@jajanatwardo: Ale jak już jest dojrzały i zostaje na krzaku to się zagrzewa w środku i przynajmniej u mnie tak wyglądał przejrzały. Jak po dźwięku dajesz radę ocenić to zaryzykuj.
@jajanatwardo: Czasami widziałam ludzie na ogonkach arbuza robią naklejki/ etykietki z datą zawiązania. U mnie 1 zawiązał na początku lipca wiec za tydzień ciachem. Ostatni zbiorę w połowie września jak pogoda dopisze…