Wpis z mikrobloga

Dzwoniłem na infolinię a2mobile zapytać się jakie dane klientów a2mobile są przechowywane w bazie danych i pani powiedziała że w przypadku osób fizycznych (i klientów a2mobile) są to imię, nazwisko i numer PESEL. Ani numer dowodu ani adres zamieszkania/korespondencyjny nie jest tam przechowywany.

W informacji na stronie wymieniony jest m.in dokument tożsamości jako potencjalnie zagrożone dane bo (zgodnie z tym co mi powiedziała pani z obsługi klienta) to zależy w jaki sposób był rejestrowany numer.

Jeśli macie numer w a2mobile i rejestrowaliście numer używając PESEL nie musicie zmieniać dowodu. Jeśli wyciek okaże się prawdziwy to wyciekną imię, nazwisko i PESEL.

Nie wiem na ile działa BIK, ale w razie czego założyłem sobie tam konto.
#a2mobile #telefony
  • 8
@darkpassionplay: no tak, mimo wszystko w komunikacie dowód jest wymieniony więc pewnie w jakichś rodzajach umów go posiadają, ale zwykły klient rejestrujący się przez pesel nie musi się o to bać i nie musi tego dowodu zmieniać. Też bylem przestraszony tym i chciałem zastrzegać sobie dowód, ale najpierw zadzwoniłem tam no i jeśli informacje podane przez tą panią są prawdziwe to nie trzeba sie z tym (wymianą dowodu) bawić.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Delcior: może więcej danych zbierają właśnie w przypadku zbiorczych numerów na użytek firmowy bądź w abonamencie. Ja rejestrowałem numer peselem, ale też założyłem konto w BIK.
@JestemTruskulem: Dzięki, ja jednak prewencyjnie zmienię sobie dowód jak już wyjdą nowe wzory z wpisanym odciskiem palca. Coś się przedłuża, bo miały być na 2 sierpnia. Przy wymianie ze zwykłego na elektroniczny nie muszę zgłaszać zaginięcia.