Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyszła mi do głowy pewna myśl, a potem utwierdził mnie w niej odcinek Kiepskich

No to tak: mam łuszczycę, ok 30% ciała mi zajmuje, zawsze była dla mnie barierą nie do przeskoczenia, basen czy opalanie się bez koszulki było czymś niewykonalnym, czy to w miejscu publicznym czy na swoim podwórku

no ale przecież dlaczego ja mam się ograniczać, to nic takiego, to jest problem głównie w mojej głowie, nie mogę się ograniczać i smucić, bo dla kogoś mogę być przykrym widokiem, nic mnie to nie powinno obchodzić, chcę czuć się wolny w tych kwestiach, tak jak każdy inny człowiek.
Życie mam jedno, młodość mam jedną i nie chcę się pozbawiać przyjemności czy tworzyć jakiś barier w głowie.

Dzisiaj do kolacji oglądałem sobie odcinek Kiepskich pt. "Wolność przez duże W"
(uwaga spojler!!!)

Boczek zostaje pozbawiony pracy, siedzi na podłodze w korytarzu w głębokim szoku i to Ferdek przychodzi mu z pomocą (bo sam lata wcześniej doświadczył takiego stanu), Ferdek tłumaczy Boczkowi, że taka jest sytuacja i on musi ją zaakceptować, a nie wiecznie się zamartwiać i tak uczy go tej akceptacji

To mogę odnieść właśnie do tej mojej sytuacji, muszę ją zaakceptować, drugiego życia nie dostanę, a tego już dłużej w ten smutny sposób nie chcę przeżywać, chcę być właśnie wolnym człowiekiem, tak jak inni.

Ten odcinek wybrałem całkowicie przez przypadek, i niech ten przypadek (bo w wyższe moce nie wierzę) będzie właśnie takim dobrym zaczątkiem do dalszych działań w tym kierunku.

Choroby się w ten sposób nie pozbędę, ale na pewno łatwiej mi się będzie z nią żyło, a to już bardzo dużo.

Ten proces samoakceptacji sobie podzieliłem na kilka etapów, bo nie potrafiłbym od razu sam pójść na plażę, rozebrać się i opalać.

Pierwszym krokiem są spacery ścieżkami wśród pól, jak już będę trochę głębiej w tych polach, to sobie będę zdejmował koszulkę, w ten sposób powoli się będę przyzwyczajał, do takiej nadwornej, półnagiej sytuacji.

Potem powoli będę zwiększał ten stopień trudności.

Zaczynam od jutra.

yyy, no i to by było na tyle xD

#luszczyca no i #kiepscy
  • 10