Wpis z mikrobloga

@kolin4:
O to mi chodzi, że cena aktualna jest inna i nam zwyczajnie nikt na tym moassie nie pozwoli zarobić. Fundy między sobą zrobią transfer kapitału i postarają się żeby ulica niczego nie dostała.
Latały na stonce już jakieś screeny od brokerów z transferów akcji z pokazanymi średnimi cenami idącymi w tysiace $$$. Pytanie czy na jakimś darkpoolu tak to wygląda, czy to był tylko jakiś błąd.
@kolin4: Computershare - mozesz tam miec akcje ktore są wpisane pod Twoim imeiniem i nazwiskiem (vs jak kupujesz u brokera to broker ma x tysiecy/milionów akcji jako XTB i Ty jestes wlascicielem pod nimi). Tracisz "posrednika" po drodze, są pewne minusy (np. T+2 settlement date), jest drożej, trudniej, nie ma nawet infolinii jak sie cos #!$%@?, ale to jedyna opcja zeby akcja była twoja- twoja bez posrednika
@Rabusek:
Czytałem o tym ale sporo z tym zachodu jak sam napisałeś. Dodatkowo nie chce mi się później męczyć z ręcznym liczeniem pitów. Mam nadzieję, że odpowiednio dużo hamburgerów zarejestruje swoje papiery i to może będzie jakimś zapalnikiem, na którym skorzysta reszta. Oni chyba mają łatwiej.
@Rabusek: z tego co czytałem to computershare nie jest fintechem i dlatego rejestracja trwa dłużej. Jest tez nastawimy na klienta korporacyjnego i retail to tylko z doskoku. Ciekawi mnie jak w rzeczywistości wyglada cały proces więc daj proszę znać jak już przeniesiesz swoje akcje. Nie rozumiem tylko po co chcesz kupić na https://giveashare.com/ jedną akcję fizyczną, oprawioną w ramkę. To bardziej wygląda mi na pamiątkę lub prezent. Zakładam, że może być
Nie rozumiem tylko po co chcesz kupić na https://giveashare.com/ jedną akcję fizyczną, oprawioną w ramkę. To bardziej wygląda mi na pamiątkę lub prezent. Zakładam, że może być to związane z założeniem konta na computershare bo jako zwykły retail nie mógłbyś tego zrobić od tak.


@krupkka: dlatego, że w ten sposób dostajesz numer DRS którym mozesz sie zarjestrować w Computershare - nie znam innego sposobu na uzyskanie tego numeru DRS
@Rabusek: tak też podejrzewałem. Gdy już masz ten numer to wtedy możesz przenieść akcje od swojego brokera czy musisz je sprzedać i kupić od nowa ale już przez system computershare?
Gdy już masz ten numer to wtedy możesz przenieść akcje od swojego brokera czy musisz je sprzedać i kupić od nowa ale już przez system computershare?


@krupkka: nie jestem pewien czy dostaniesz taki numer od brokera. Numer dostajesz razem z akcją z GiveAShare, stąd ta metoda xD

Musze popytac ibkr i saxo jak wyglada u nich DRS