Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@Gaku745: koszta produktow były oczywiście niższe, tak jak i jakość tych produktów. Ale jesli ktos chcial kupic COKOLWIEK lepszego z cywilizowanego swiata to go zwyczajnie nie bylo stac. Polec sobie na wycieczke na Kube i zobacz na zywo jak to wyglada (chociaż tam sytuacja i tak juz jest znacznie lepsza niz za PRL) bardzo tanio ta sama #!$%@? mielonka jako kazdy rodzaj miesa w tanich restaurachach dla lokalsow "pizza" za jakies
@wiewior_s: Czyli co, wychodzi na to że efektem sukcesu nie jest kapitalizm, tylko międzynarodowy handel, co? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polska tutaj zyskuje głównie na integracji ekonomicznej z innymi krajami Unii Europejskiej, Kuba jest za to dowalona embargiem, a PRL był zamknięty gospodarczo tylko na kraje paktu warszawskiego, z resztą ja nie jestem państwowym socjalistą ani nawet nie jestem antyrynkowym socjalistą, więc trochę nietrafione argumenty. Praca w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@Gaku745: ajfona ktory wcale okazuje sie nie byc taki drogi jesli nie zarabiasz w biednym kraju. USA jako takie tez nie jest jakies specjalnie drogie. Praca w amerykanskich korporacjach jest dobrze platna, zaleznie od tego jaka prace sie tam wykonuje. Kapitalizm moze i nie jest jakis super, ale dziala, a dziala dlatego bo ludzie sa chciwi. Chce polepszyc swoje zycie wiec motywuje mnie to do rozwoju i zwiekszania wlasnych zarobkow i
dzieki kapitalizmowi byle fizyczny robotnik w burger kingu dostaje 8 dolarow na godzine, nie wiele mniej niż w PRL ludzie zarabiali miesięcznie. W skali świata taka stawka na godzinę to kosmos.


@wiewior_s: jestem w szoku że ktoś ci spropsował ten wysryw xDDD

Tak, wyjeżdżając do Sudanu 70% Polaków też by było bogatych tylko co z tego xD Co ma do tego skala świata, zarabiasz w konkretnych warunkach a nie "w skali
@wiewior_s: Zmyślasz sobie teorie do racjonalizowania swoich poglądów. "Ludzie są chciwi, bo tak, dlatego kapitalizm trwa i będzie trwał wiecznie". Prawda jest taka, że wręcz przeciwnie, wyewoluowaliśmy w ścisłej współpracy, wzajemnym oddaniu i solidarności społecznej i wypracowaliśmy instynkty, które skłaniają nas do życzliwego traktowania siebie nawzajem w celu zwiększenia szansy na przetrwanie. Propaganda kapitalistyczna natomiast stara się burzyć te nasze naturalne inklinacje, sprowadzając nas do roli grabieżców przeszukujących świat w poszukiwaniu
@Gaku745 8 dolarów per h za robotę do której nie trzeba niczego tylko dwie sprawne ręce i uczą Cię wszystkiego od zera, jak ktoś chce spędzić w takiej pracy całe życie to faktycznie słabo, ale to praca dla studenta albo jako ostatnia deska ratunku gdy nie ma się gdzie iść to można parę miesięcy przebiedowac i nie umrzeć z głodu. Jak się nie ma ambicji i nie chcę nauczyć jakiegokolwiek lepiej płatnego
lol dzieki kapitalizmowi byle fizyczny robotnik w burger kingu dostaje 8 dolarow na godzine, nie wiele mniej niż w PRL ludzie zarabiali miesięcznie. W skali świata taka stawka na godzinę to kosmos


@wiewior_s: daleko mi do antykapitalizmu, ale stawka 8$/h daje jakieś 15k$ rocznie. Tymczasem w USA potrzeba ponad 2 razy tyle na pokrycie podstawowych kosztów życia. I nie ma tu mowy o żadnym bogatym rejonie.
No i później amerykańce żyją