Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, za dwa tygodnie muszę kogoś odebrać z #lotnisko Berlin Brandenburg. Nie czuję się dość pewnie, żeby jechać tam autem i krążyć po parkingach. Chcę dojechać autem do Kostrzyna, Świecka lub Szczecina i stamtąd do Berlina... No właśnie, czym najlepiej? Ma ktoś pomysł, jak to zorganizować w miarę sprawnie? Ktoś wie coś specyficznego o tamtym lotnisku? Może jednak tam pojechać i zaparkować na parkingu obok, jak na Schoenefeld, a potem busikiem na samo lotnisko?

Dzięki za każdą radę.
#berlin #szczecin #kostrzyn #swiecko
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@NieJedynaNaWykopie: https://maps.app.goo.gl/JjYpCKvE7wxV17GX9 polecam udać się w to miejsce i poczekać aż osobą która wyląduje da Ci znać że jest już przed terminalem. Z tego miejsca dotrzesz pod terminal w jakieś 4 minuty. Nie musisz pobierać żadnego bilety przed szlabanem bo kamery sprawdzają Twój numer rejestracyjny. Ładujesz bagaże i wio do domu. Tylko uważaj na fotoradary ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie Masz nietypowe wymagania i trochę ciężko się wczuć i coś zasugerować.
Możesz pojechać samochodem do Berlina i zostawić auto na park and ride jest jeden niedaleko lotniska ale to też parking. Możesz zostawić samochód gdzieś indziej w mieście wrzucić w parkomat i dojechać komunikacja.
Ze Szczecina do Berlina dojedziesz pociągiem albo busem i potem na lotnisko komunikacja miejska z jedną czy dwoma przesiadkami.
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie: i będziesz wracać z tym 70 letnim Panem po nowotworze z walizami komunikacja publiczna przez kilka godzin zostawiając auto pod jakimś zawszonym polskim dworcem zamiast podjechać po niego normalnie na terminal bo się boisz?
  • Odpowiedz
@mister_pink: ... Tylko pls nie cisnij ze mnie. Opłata za parking. Nie mam karty kredytowej, nie umiem po niemiecku, mieszkam i żyje w miejscu gdzie nie ma autostrad ani płatnych bramek donikąd. Nie mam jak przećwiczyć. Nie wiem czy się płaci z góry czy z dołu, czym w ogóle. Dużo podróżuje służbowo, ale tak się składa, że tylko samoloty i taksówki. Nie ogarniam tych wynalazków ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@NieJedynaNaWykopie:

Wjezdzasz normalnie na parking odbierajac bilecik - podnosi sie szlaban - parkujesz na wolnym miejscu - odbierasz pasazera - idziesz do automatu z bilecikiem - wrzucasz bilecik do otworu(maszyna ma napisy w wielu jezykach, rowniez po polsku)- wyswietla ci sie czy wyrobilas sie w darmowym czasie czy musisz zaplacic jakies 2 albo 3 eur - odbierasz bilecik - jedziesz do wyjazu - wrzucasz bilecik do maszynki przy szlabanie - szlaban
  • Odpowiedz