Wpis z mikrobloga

Przyszedł zestaw do wymiany baterii Xiaomi MI6, będę sam wymieniał mam nadzieje że sie uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chcę to zrobić bo mi szkoda starego sprawnego fona wywalać tylko z powodu baterii, zawsze może sie przydac jako zapasowy/służbowy do GPSa itp..., a poza tym z ciekawości chce to sam zrobic....
#xiaomi #mi6 #telefony
eMinimi - Przyszedł zestaw do wymiany baterii Xiaomi MI6, będę sam wymieniał mam nadz...

źródło: comment_1629192521lIRGscFbngCub1OwCHSVHR.jpg

Pobierz
  • 21
@kamilspl: podklejki są w zestawie, więc je wykorzystałem... trzeba uważać na dwie śrubki na górnym panelu, sie różnią, robiłem sobie fotki drugim telefonem, fon jest uruchomiony i ładuję aku
@eMinimi: tak, szklane/ceramiczne. Kilka podpowiedzi:
1. dokładnie wyczyść obiektyw aparatu, żeby paprochy nie zostały
2. kleju daj mniej więcej 1mm szerokości kreskę
3. mocny docisk z każdej strony - bo zrobi się szczelina
Do dociskania sprawdzają się biurowe klipsy do papieru, takie czarne. 6 mi wystarczyło. Uważaj bo ześlizgują się z obudowy - związałem je nitką.
A wyszło mi źle bo na początku dociskałem książkami i nie można wtedy panować nad
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@eMinimi: Oo poczciwe Mi6 :) Ja też wymieniałem w nim baterię , nic bardziej prostszego. No i jeszcze mi się go udało sprzedać za 8 stów rok temu. Ale patrząc przez pryzmat czasu trochę żałuję, to nadal zajebiście szybki telefon i nie jest cegłą jak wszystkie smartfony 2k21
@eMinimi: dasz namiar na ten zestaw? też mam mi6 i może bym go reanimował na stan zapasowy. W moim 3,5letnim mi6 padła bateria, ale też miał paproch w aparacie i stłuczone plecy bo niejedną glebę widział..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eMinimi: o też zamówiłem Nohona jakiś czas temu, ale nie mam czasu się zabrać za to. Dodatkowo kupiłem dedykowany klej U7000. Na jakim sofcie lecisz? Zmieniałeś coś?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eMinimi: spoko dzięki za info. Ja korzystam od marca 2017r z tego telefonu. Za każdym razem jak odkładam swoje służbowe POCO X3 to zachodzę w głowę jakim cudem oni już nie robią takich fajnych "kompaktowych" telefonów.