Wpis z mikrobloga

3k za rozrząd (łańcuch) + wymiana oleju, (coś o 2 łańcuchach usłyszałem) - to rozbój w biały dzień czy OK stawka?. Części 1600. Patrzę na ceny, ale większość jest już stare info i to tak średnio 40% mniej. Auto Kia Ceed '07 #mechanikasamochodowa
  • 16
@Motokomandor: za 15-17 kupisz taką jak moja, combi.

@Pathlogan: to jest łańcuch. Wymiana co około 250k albo wcale jak nic się nie dzieje. Mi zaczęło szumieć i stukać, to wolałem naprawić, niż żegnać się z autem (wymiana silnika to jakieś 8-9k)
Generalnie ufam temu warsztatowi, wiem że robią porządnie ale cena zbiła mnie trochę z tropu. Ogólnie miałem informację, że może być tanio a jak będzie pierdzielenie się z jakimiś wałkami to może być drożej. Może było to pierdzielenie się z wałkami :)
@mug3n: trochę chyba dużo 1600 za części spoko tyle to może kosztować ale ile oni to robili 1400 nawet jak by robili to 12 godzin to stówka za godzinę to całkiem sporo.
@mug3n: Drogo.

Są 2 łańcuchy i trzeba zdjąć miskę, ale nie widzę większego problemu.
Nie trzeba poluzować sanek czy coś miska bez większego problemu schodzi.
Trzeba ładnie pouszczelniać i przede wszystkim odtłuścić osłony czy miskę.
Mycie takich elementów to żmudna praca, dużo zakamarków olej tłusty nie schodzi.
Nie mniej jednak nie wycenił bym jej na aż takie pieniądze.
Wszystko wskazuje na to, że rzucono ci oporową cenę za to byś u
@trzaichlac69: To bardzo możliwe. Rozmawiałem jeszcze z mechanikiem, który mi to robił i wyczułem, że traktują mnie trochę jak łosia "niech pan popatrzy ile tego jest, ile było wymienione a było ciężko się dostać do tego". Nie robiłem auta u nich pierwszy raz. Robili mi wymianę sprzęgła, drobne rzeczy przy zawieszeniu, regularne wymiany oleju i filtrów etc. i raczej nigdy nie miałem problemów z ceną. Teraz poczułem się trochę naciągnięty ale