Wpis z mikrobloga

@Neubert było miło czasem porozmawiać, pokłócić się, mieć inne zdanie. Nawet założyć się. Niestety obawiam się, że zarówno Ty jak i ja będziemy wkrótce platynowi ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Reepo:

ktoś cie nazwie pedałem i stwierdzi, że nie powinieneś istnieć?

zgłoszenie nieprawidłowe

ok to ja zgłoszę to do reklamodawcy

ban za nieodpowiednie treści dla pedała, który nie powinien istnieć


Tak się dzieje dzień po dniu moderacji cud.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: @Neubert: Czego wy oczekujecie? @m__b jest pewnie na wakacjach i kazał moderatorom dostającym 50 groszy za akcję moderacji ucinać temat.

Że oni niby się mają zająć rasizmem, homofobią czy nienawiścią do kobiet na swoim portfelu? Człowieku, oni tego nie potępiają - oni na tym zarabiają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Neubert: niech to będzie nauczka na przyszłość dla elementu wywrotowego, że jeśli podniosą rękę na moderatora ludowego, to ta ręka zostanie im odjęta
  • Odpowiedz
Czy kogoś to naprawdę dziwi? Wykop to biznes jak każdy inny, a nie instytucja zaufania publicznego. Jak ktoś Ci wchodzi do firmy i zaczyna się drzeć strasząc tym samym klientów, to się takiego kogoś z firmy usuwa.
  • Odpowiedz
Czy kogoś to naprawdę dziwi?


@kiszczak: Mnie trochę dziwi, bo rigczowym ruchem byłyby zmiany w moderacji i - uwaga, uwaga - podjęcie dyskusji z użytkownikami, którzy są tu od lat, dostarczają masę contentu i ruchu. Oczywiście zawsze łatwiej jest udawać, że problemu nie ma. Zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@memento_mori

podjęcie dyskusji z użytkownikami,

Przecież to nie my, użytkownicy jesteśmy klientami. My jesteśmy tylko narzędziem. Dlaczego ktoś chciałby rozmawiać z użytkownikami i niby jak to zrobić? Użytkownicy mieliby wybrać (ale jak?) swoich reprezentantów czy według Ciebie moderacja powinna rozmawiać z każdym z osobna? Przecież mamy tu tysiące użytkowników. Jak to sobie wyobrażasz?
  • Odpowiedz
@kiszczak: Dlaczego? Żeby ci użytkownicy nie robili takich akcji jak ta z reklamami. Jak to sobie wyobrażam? Można na przykład zrobić AMA z administracją i ustalamy, że odpowiadają na przykład na 100 najbardziej wyplusowanych pytań.
  • Odpowiedz
@memento_mori

ustalamy


Ale kto? Ja? Ty? My? Inni użytkownicy? Jak ustalić ustalających? W tym jest właśnie problem: społeczność wykopu jest zbyt liczna i zbyt zróżnicowana, by jakiekolwiek "ustalenia" miały rację bytu. No i jeszcze kwestia, którą poruszyłem : to nie my jesteśmy klientami. Nie jesteśmy de facto stroną. Oczywiście użytkownicy mogą podkopywać wykop i reklamodawców, ale każdy pojedynczy użytkownik nie jest wart czasu na negocjacje czy próby przekonywania. Z biznesowego punktu widzenia
  • Odpowiedz
Jak ustalić ustalających?


@kiszczak: Tworzysz problemy z dupy. Podałem przykład. Mogą sobie zrobić 50 pytań albo 75 albo 2500. Ich decyzja. No, to jeśli mają w dupie ten portal, to pomożemy im szybciej o nim zapomnieć¯\(ツ)_/¯ To, co się tutaj wylęga ostatnio to jest masakra. A myślę, że znajdzie się ktoś, kto będzie chciał niszę po wykopie zagospodarować.

A to, że jesteśmy towarem dla reklamodawców, to nie znaczy, że nie
  • Odpowiedz
@memento_mori

pomożemy im szybciej o nim zapomnieć


Tak? A jak? Namówisz wszystkich do usunięcia konta? Niewykonalne. A paradoksalnie każdy komentarz plujący na wykop i moderację publikowany tutaj w algorytmach wyniki wykopu podbija. Wspomniałeś o neuropie: dlaczego jeśli są tak dobrze zorganizowani jak jeden mąż nie skasują kont jednego dnia? Bo straciliby swoją tubę propagandową. Biorąc pod uwagę wszystkie zależności sam już nie wiem czy to wykop potrzebuje bardziej neuropy czy neuropa wykopu.
  • Odpowiedz
@memento_mori Ja tylko chcę zaznaczyć, że większość z nas przecenia tu swoje znaczenie oczekując, że moderacja będzie z nami rozmawiała jak "równy z równym". Wykop powstał dla pieniędzy, dla pieniędzy również funkcjonuje. Mało tego: to czy użytkownicy będą zadowoleni czy nie tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia dopóki dyskusje zadowolenia bądź niezadowolenia odbywają się tutaj. Wartość reklamową liczą algorytmy, a one nie analizują nastrojów społecznych :) dodatkowo historia już pokazała, że stabilność
  • Odpowiedz