Wpis z mikrobloga

@Janusz_Rekina: to chyba tak nie działa :P funkcje asynchroniczne mówią tylko tyle, że oddelegowują wykonanie jej innemu wątkowi, natomiast wątek główny trafia z powrotem do puli wątków. Nie ma tam żadnych kolejek; przynajmniej w świecie .Neta :)
to chyba tak nie działa :P funkcje asynchroniczne mówią tylko tyle, że oddelegowują wykonanie jej innemu wątkowi (...) przynajmniej w świecie .Neta :)

@j4ace: Tak to też nie działa. Await nie koniecznie utworzy nowy wątek. Funkcje asynchroniczne, nie wchodząc w szczegóły (bo ich nie znam), mówią tylko tyle, że jeżeli natrafimy na jakąś operacje IO to nie czekamy na jej wykonanie tylko zajmujemy się czymś inny a gdy ta operacja się
W js jest jeden eventloop. Await zmienia tylko tyle, że ten eventloop nie czeka na IO, tylko dodaje zdarzenie do kolejki. Nie zmienia to faktu, że jest jeden wątek fizyczny na jeden eventloop. Operacje IO są realizowane w dalszej kolejności przez OS. Nie da się i nigdy nie będzie się dało zrobić w js nowego wątku bo to wynika z architektury tego języka.
@VDrakkainen: jak w mojej poprzedniej firmie. Coś tam mi się kompilowało, to sobie po prostu czekałem. Zajmowało to jakieś do 5 minut. Szef podchodzi, widzi że się patrzę w ekran i nic nie robię, to się mnie pyta czemu. No bo się kompiluje. No to przecież mogę w tym czasie czymś innym się zająć. No będę kurde skakał między projektami na kilka minut, bo raz na jakiś czas potrzebuję przekompilować coś