Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś w miarę tanie stabilne konstrukcję do tunelu foliowego?

Obecnie mam takiego gotowca 6x3m folia lata tam jak porąbana bo nie da się jej naciągnąć, do tego konstrukcja się wygina przez co pomidory się obcierają o sznurki.

Szukam czegoś większego i solidniejszego. Mam miejsce na 6x10m tylko mocno tam wieje. Ewentualnie robił ktoś coś takiego sam, mam spawarkę i szlifierkę kątową ale nigdy się za coś tak dużego nie brałem.

#ogrodnictwo #szklarnia
  • 3
@K-S-: kupiłem tunel 6x3 m z rurek pcv, folia była przygotowana ze sznurkiem i trzeba było ją naciągnąć, ściągnąć sznurki i zakopać nadmiar folii, nic nie lata. Tunel się uginał na początku, więc wziąłem dwie drewniane krokwie i podparłem. Stoi piąty rok, ale folia ma już dziury bo na 4 lata była przewidziana.
@Qullion: A mocno tam u ciebie wieje? Bo u mnie wieje niesamowicie i co prawda całość tylko delikatnie chodzi na boki ale to wystarczy by niszczyć pomidory. tzn pomidory są na sznurkach które są podwieszone do konstrukcji.
@K-S-: silnie to nie, ale czasami się zdarza, ale podpory robią robotę i nic się nie dzieje. Na pomidory to dałem jeszcze mniejsze podpory, które mają trzymać jeszcze poziomą belkę do której przywiązuje sznurki.