Wpis z mikrobloga

Wczoraj doszła Sigma 35mm f/1.4 DN. Miałam kupić za miesiąc, ale #!$%@?, okazja wpadła, więc jest szybciej. Dziwna to ogniskowa, ale póki co wrażenia pozytywne. Kupiłam głównie z myślą o noszeniu na górskie wędrówki, bo po pozbyciu się zooma miałam tylko szerokie 20mm i ciut za wąskie 50mm.

#fotoaenkill - tag do obserwowania
@saranowakpl - Instagram

#pokazpsa #psy #fotografia #sony #mojezdjecie #tworczoscwlasna
Pobierz Aenkill - Wczoraj doszła Sigma 35mm f/1.4 DN. Miałam kupić za miesiąc, ale #!$%@?, ok...
źródło: comment_162930352545VEeK6ui8iKyopvEHQcNk.jpg
  • 8
@Aenkill: zastanawialem sie nad Sigmą 35 1.4 i Samyangiem 35 1.4. Przez budzet zwyciezył ten drugi. Chyba najfajniejsza ogniskowa. 50mm jak dla mnie to chyba najmniej przydatna rzecz jako, ze mam 85 mm a szeroki kąt 14 zalatwia sprawe ciasnych miejsc
@adam-photolive: U mnie każde ma po prostu inne zastosowanie. Mam 20mm do krajobrazów i też czasem do psów. 50mm mi się fajnie sprawdza do lokacji, gdzie warto pokazać trochę tła, np. takie coś, jak w załączniku. Dobrze też się sprawdza w "polowym" studio, jak się ma mało miejsca. Z kolei 85mm to klasyk, szczególnie do nieciekawych lokacji, gdzie nie szkoda rozmywać tła.
Ogólnie to początkowo planowałam zooma pokroju 24-70, żeby wrzucać
Pobierz Aenkill - @adam-photolive: U mnie każde ma po prostu inne zastosowanie. Mam 20mm do k...
źródło: comment_1629304721pss4HtWOxkb2gfKRu7to0N.jpg
@Aenkill zaobserwowałam na insta, piękne fotki! Ja się właśnie rozglądam za obiektywem ale chyba pójdę w jakiegoś zooma bo poza psami chce jeszcze focić konie i zoom się przydaje. Cały czas się bije z myślami
@Misskiedis Jeśli chcesz tylko jeden obiektyw, to chyba w tym wypadku jakieś 70-200 f/2.8 by się najlepiej sprawdziło. Do koni najlepiej na dłuższych ogniskowych, bo na krótszych będzie przerysowywać - wyjdzie duża głowa, jak koń będzie stał bardziej przodem. Do psiaków to też fajna opcja z resztą. Przy większym budżecie brałabym 135mm f/1.8 i 85mm f/1.4