Wpis z mikrobloga

Ukrów w Warszawie już totalnie pogrzało. Stoję na przystanku, podbija do mnie gość i bez żenady po ukraińsku pyta gdzie jest dworzec. Podobnie #!$%@? mają idioci-kierowcy Ubera, którzy wysyłają wiadomości cyrylicą licząc, nie wiem, że cały świat rozczytuje te ich znaczki? Totalny brak szacunku i pomyślunku.


#warszawa #ukraina #uber #gorzkiezale
  • 17
@Dziadekmietek: no ale nie każdy Polak zwiedzający Lwów zna rosyjski albo angielski więc zgadnij w jakim języku mówi XD
Z kolei słyszałem jak Polacy w Europie zachodniej gadali do tubylców po polsku ( ͡° ͜ʖ ͡°) analfabeci są wszędzie, ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora. ja też znam pięć języków ale jak byłem w Polsce to nie próbowałem rozmawiać po ukraińsku ( ʖ̯
@M_Osti: pisanie cyrylicą to oczywiście brak szacunku do klienta, który może dać gorszą ocenę takiemu kierowcy. Ale koleś co pytał na ulicy o dworcu prawdopodobnie mieszkał w Polsce nie dłużej 3 miesięcy (tyle pozwala pracować ruch bezwizowy, z czego korzystają do 80% Ukraińców w Polsce, czyli są oni pracownikami tymczasowymi, a nie stałymi)