Wpis z mikrobloga

#wifi przedłużenie zasięgu - może antena kierunkowa?

Muszę na działce puścić internet z domu do garażu. Testowałem dużo i mi nie działa.
- Kabel nie dam rady tego zrobić (nie zakupię go ani nie puszczę górą)
- WiFi #repeater / wzmacniacz sygnału próbowałem z nimi ale i tak są za słabe i nie dają rady. Testowałem zwykłe za 50 czy 100 PLN od #tplink
- #powerline też testowałem nie działa

Skończyły mi się już pomysły. Co radzicie?

Gdzieś czytałem o antenach kierunkowych do WiFi. Ale nie rozumiem do końca jak to działa.

- Musiał bym 2 takie anteny kupić czy wystarczy jedna?
- Czy jedna z takich anten od razu może działać jako router WiFi / repeater?

#pytaniedoeksperta #pytanie #internet
  • 4
@Turysta10: Mimo wszystko przeanalizuj jeszcze raz czy nie dasz rady ogarnąć kabla, wyjdzie najtaniej i najlepiej będzie działać. Ja całkiem niedawno zrobiłem to tak, że wywierciłem malutką dziurkę w oknie dachowym i puściłem stamtąd kabel do garażu w powietrzu, tiry mi po placu nie jeżdżą a jest dość wysoko i tak. Nie wiem jak wyglądają u ciebie odległości i przeszkody.
Kabel nie dam rady tego zrobić (nie zakupię go ani nie puszczę górą)


@Turysta10: To puść go po ogrodzeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A może takie coś , ale musi być podpięte pod kompa na usb, ale chyba da sie pod ruter podpiąć i powinno działać, ale nie jestem na 100% pewien.
https://allegro.pl/oferta/aktywna-antena-wifi-usb-5ghz-zewnetrzna-panelowa-10960041660?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=Inne&ev_campaign_id=1434728395&gclid=EAIaIQobChMIy4yR4pK_8gIVSwGLCh1zHwGIEAQYBiABEgL55vD_BwE

Albo to to się już raczej na pewno pod ruter podpina
https://allegro.pl/oferta/antena-35dbi-dual-mimo-3g-4g-lte-ts9-huawei-b529-10429841907

Ja mam
To puść go po ogrodzeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zenek-stefan1:

Mimo wszystko przeanalizuj jeszcze raz czy nie dasz rady ogarnąć kabla, wyjdzie najtaniej i najlepiej będzie działać


@Murasame:

Próbowałem, próbowałem. Nie da rady po prostu. Też ta opcja mi się najbardziej podoba.

@zenek-stefan1:
Jeśli chodzi o tą panelową. To jest to antena "odbiorcza" w sensie stawiam ja u mnie w kanciapie i ona da radę
Jeśli chodzi o tą panelową. To jest to antena "odbiorcza" w sensie stawiam ja u mnie w kanciapie i ona da radę odbierać WiFi z mojego domu.


@Turysta10: Jeśli to było pytanieto odpowiedz brzi tak, da radę odbierać wi fi z kanciapy. Ja mam taka jak w pierwszym linku i sygnał musi pokonać 3 ściany i 50m i sygnał jest zawsze na 100%, a mam ją z 7 lat xD

A