Wpis z mikrobloga

Straż Graniczna udzieliła pomocy 12 emigrantom, którzy po przekroczeniu granicy w Puszczy Białowieskiej, utknęli na bagnach. Wśród nich była ranna kobieta, osoba ze złamaną nogą i roczne dziecko. Łącznie 11 obywateli Iraku i 1 Egiptu.

Nie wiedziałem, że w Afganistanie taka mniejszość iracka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kiedy w końcu Putin podwiezie tych Afgańczyków? A sorry, nie podwiezie, nie mają kasy na wykupienie wycieczki.

#neuropa #afganistan #imigranci
  • 34
@Tranzystor_IGBT: Nie mam zamiaru tańczyć tak jak Putin gra. Do tego dam sobie uciąć mały palec lewej nogi że Erdogan odmówił przyjęcia uchodźców z Afganistanu tak jak dotychczas buforował UE bo liczy na eskalacje i kasę od UE. No i Łukaszenko prowadzący biuro podróży by mieć na dziwki i koks bo embargo, a jednocześnie robić na złość bo go nie akceptują.

Gdy prawdziwi Afgańscy uchodźcy doczołgają się jakoś do polskiej granicy
@lakukaracza_: Ci ludzie też chcą godnego życia. Uważasz, że to sprawiedliwe, że Polak może sobie wybrać dowolne miejsce na terenie UE i tam sobie z dnia na dzień pojechać, zamieszkać i pracować bo urodził się Polakiem i tak zostało ustalone pomiędzy krajami Unii, ale nie chcesz wpuścić Irakijki z rocznym dzieckiem do naszego?
ale nie chcesz wpuścić Irakijki z rocznym dzieckiem do naszego?


@Phyrexia: Kto powiedział, że nie chce? Mam wręcz nadzieje, że te dziecko z matką znalazły u nas dobrą opiekę i jeżeli ich życie jest zagrożone w Iraku nasz kraj im pomoże.

Ci ludzie też przechodzą tragedię. Ktoś w UE za nich zapłacił, prawdopodobnie rodziny by ich sprowadzić, a Putin i Łukaszenko wpuszcza ich wprost na pograniczników by grać na kryzysie jednocześnie
Uważasz, że to sprawiedliwe, że Polak może sobie wybrać dowolne miejsce na terenie UE i tam sobie z dnia na dzień pojechać, zamieszkać i pracować bo urodził się Polakiem i tak zostało ustalone pomiędzy krajami Unii, ale nie chcesz wpuścić Irakijki z rocznym dzieckiem do naszego?


@Phyrexia: Witamy na planecie Ziemia, gdzie życie nie jest sprawiedliwe i nigdy nie będzie. Myślę, że w pewnym wieku czas się już do tego przyzwyczaić.
Nie usunę, ale proszę trochę szacunku do ludzi.


@lakukaracza_: Tutaj miałem na myśli Afgańczyków, tam 90% ludzi jest niepiśmiennych i też mogą chcieć uciekać przed Talibami przed którymi nawet im się bronić nie chciało. Polacy za swój kraj przelewali hektolitry krwi i oddali miliony żyć, a oni nie za swój nawet nie próbowali. Nie potrafię mieć szacunku do tych ludzi. I to nawet nie bronili się przed zorganizowaną armią jak my
Tam raczej nie ma aż tak rozwiniętego poczucia patriotyzmu wobec narodu jak w naszej kulturze.


@lakukaracza_: A u nas nie ma tak rozwiniętego poczucia tolerancji wobec ludzi którzy paru pastuchom z kałachami oddają cały kraj walkowerem, tak jak w ich kulturze. Jak widać - niekompatybilni ¯\_(ツ)_/¯

To jest az przykre ze łykneli baita bez zastanowienia, bo ideały sa wazniejsze od naprawy polski.


@Tranzystor_IGBT: Tu nawet nie ma żadnych ideałów, tylko
Tu nawet nie ma żadnych ideałów, tylko puste #!$%@?


@Khaine: Tam jest realne współczucie które zasłania konsekwencje niektórych decyzji. Smutne jest to, że z jedzeniem pojechali dopiero gdy byli przy polskiej granicy, jakoś z pizzą do Afryki nie jadą. Do tego mogli zrobić to anonimowo a nie na pokaz. To taka hipokryzja, ale oni jej nie widzą, coś jak katolicy.

Moja teściowa męczy naszą rodzinę niemiłosiernie w celu naszego nawrócenia, czasem
Uważasz, że to sprawiedliwe, że Polak może sobie wybrać dowolne miejsce na terenie UE i tam sobie z dnia na dzień pojechać, zamieszkać i pracować bo urodził się Polakiem i tak zostało ustalone pomiędzy krajami Unii,


@Phyrexia: Juz niedlugo. Dzieki pissowi polska w koncu wyleci z UE, a takimi akcjami jak ta szybko odbuduja utracone poparcie by wygrac wybory i sie zabetonowac na stanowiskach. Podziekuj wtedy opozycji że nie potrafi dzialac
Tam jest realne współczucie które zasłania konsekwencje niektórych decyzji.


@lakukaracza_: Yhy, już w to wierzę xD

Hołowni mogę uwierzyć, że współczucie tutaj funkcjonuje, bo chłop zakładał osobiście fundacje na całym świecie aby ludziom pomagać, więc tutaj mam dowody czarno na białym, że to jest człowiek który chce dla innych dobrze z grubsza bezinteresownie. On taki już był wcześniej - ale nawet on jak słuchałem jego wypowiedzi jest średnio optymistyczny aby ich
Ci ludzie też chcą godnego życia.


@Phyrexia: i my w Europie też chcemy.

Nic się nie zmieni, jeśli to kraje arabskie w końcu się nie zmienią. Czyli nie postawią na laicyzję kraju. Dopóki nie zapanują na kontrolą urodzeń i nie dopuszczą kobiet do pracy, dopóty będzie tam syf i nędza. I będą potem wysyłać hordy ludzi do Europy, za które my będziemy ponosić coraz większe konsekwencje.

Pomijam już fakt jak bardzo
Tutaj miałem na myśli Afgańczyków, tam 90% ludzi jest niepiśmiennych i też mogą chcieć uciekać przed Talibami przed którymi nawet im się bronić nie chciało. Polacy za swój kraj przelewali hektolitry krwi i oddali miliony żyć, a oni nie za swój nawet nie próbowali.


@Khaine: Afganistan jest w stanie wojny od lat siedemdziesiątych, a faktycznej walki zbrojnej od czasów interwencji ZSRR. Przy samej interwencji ZSRR walczyło 200 tysięcy mudżahedinów, ofiarę poniosło