Wpis z mikrobloga

Kup taki w którym jest Ci wygodnie. Najlepiej najlepszy na jaki Cię stać. Motocykle się zmienia a kaski zużywa. Czasami służą do pierwsze kozlizji albo przez wiele motocykli. Sam wycen swoją głowę i życie. Olej opinie modę chwilę. Najbezpieczniejsze , generalnie są integralne . Sam używam szczękę mimo, że nie chroni tak dobrze daje komfort przy bardzo niskich prędkościach. Orzeszek/otwarty to już ekstrawagancja. (Byle zdarzenie i możesz połamać szczękę).
@przegrywam_przez_miasto Pytanie jak bardzo cenisz swoją głowę i mózg, a to jak szybko jeździsz nie ma znaczenia - mój pierwszy wypadek był taki, że jechałem całe 0km/h czekając na stopie i janusz ściął lewoskręt prosto we mnie. Osobiście mam 2x od SHOEI, każdy po ok. 500€. Marka ma tutaj bardzo duże znaczenie, bo im droższa tym zazwyczaj lepsza. Plastiki z allegro do 500zł możesz sobie z góry odpuścić, bo one łamią się
@przegrywam_przez_miasto: Kask to kask, jak się wywalisz przy 70km/h to nie będzie bolało mniej bo jedziesz 125ką
Wyższa klasa kasku to bezpieczeństwo, ale i też wygoda i rzeczy typu blenda, pinlock

Kominiarek najlepiej mieć minimum dwie - letnią, z jakiegoś coolmaxa np i cieplejszą na zimną pogodę.
Bo wyobraź sobie - jedziesz w upale, zjeżdżasz na stację, zatankować i zdejmujesz kask żeby np się napić.
Jechałeś bez kominiarki więc cała wyściółka
po to żeby cały pot wsiąkał w kominiarkę, którą łatwiej wyprać, a nie w wyściółkę kasku.


@roymoss: muszę zareklamować chyba moją, bo suka ten pot przepuszcza i potem muszę prać i kominiarkę i wyściółkę...