Wpis z mikrobloga

Rozmowy z Wami pozwoliły mi na nowo spojrzeć na okres który przeoczyłem.

W wieku 20 lat wyjechałem do Holandii dorobić sobie trochę eurasów by otworzyć pierwszy biznes. Pracowałem w Zieleni Miejskiej. Zajmowałem się pieleniem, wyrywaniem chwastów, koszeniem trawy. Do naszych obowiązków należały też opryski miejsc gdzie miało nic nie rosnąć - place, chodniki itd.

Zatrucie takimi substancjami może powodować objawy jakie mam oraz przebieg choroby. Nic to nie zmienia w mojej sytuacji, ale nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u neurologa by potwierdzić możliwą przyczynę powstania.

Dlaczego nie brałem tego okresu pod uwagę? Pracowałem tam z 3 osobami, z którymi nigdy więcej nie miałem już w życiu kontaktu. Byli ze śląska, nie pamiętam już nawet ich imion. Od miesięcy próbuje zrozumieć dlaczego umiera mi mózg. Możliwe, że dzięki Wam uda się to wyjaśnić.

#ciekawostki #parkinsonizm #neurologia #medycyna #csiwykop
damccio - Rozmowy z Wami pozwoliły mi na nowo spojrzeć na okres który przeoczyłem. 
...

źródło: comment_1629555401w9Krftv5eVv0MwAw9H81qC.jpg

Pobierz
  • 64
@damccio: Mam nadzieję, że moje pytanie w żaden sposób Cię nie uraziło. Po prostu wśród wszystkich tych ustaleń i wykluczeń, częściowo poczynionych przez lekarzy, a częściowo - jak rozumiem - przez Ciebie na własną rękę, brakuje chyba tego elementu.

Istnieje coś takiego, jak psychogenne zaburzenia ruchowe i psychogenny zespół parkinsonowski - diagnostyka na tym polu nie jest prosta, ale w ostatnich latach świadomość istnienia takich zaburzeń chyba wzrasta wśród specjalistów. Odnosząc
rozważana przez któregoś z Twoich lekarzy


@Apaturia: miałem znacznie wyczuwalne koło zębate w łokciu przy ruchu jak trafiłem do neurologa, które ustępowało wraz w wzrostem dawki levodopy, wykluczenie guza mogącego powodować takie objawy było potwierdzeniem rozpoznania
Jakie masz objawy?


@ja512: najpierw smak i zapach, pozniej szuranie nogą przygarbienie, szkurcze mieśni. Teraz pęcherz neurogenny, bóle neurogenne, nieustające skurcze mięśni, dezorientacje i problemy z prawidlowym rozumieniem sytuacji
@damccio: W dużym skrócie, zdarza się, że u podstaw zaburzeń ruchowych i innych objawów wskazujących na zespół parkinsonowski leżą tak naprawdę problemy związane np. z depresją, zespołem lękowym, zaburzeniami osobowości itp. Tutaj jest np. fragment artykułu na ten temat i więcej info.

Absolutnie nie polecam Ci autodiagnozy na podstawie info z internetu, nawet jeśli to info z artykułów medycznych. Może po prostu warto przynajmniej zapytać lekarza, co o tym sądzi,
@Apaturia nie wykonuje absolutnie autodiagnozy, trochę takie hobby co mi zastępuje pracę. Robię sobie dokumenty z numeruję strony , robię okładki. Przykra sprawa.
@damccio: To, ze glifosat powoduje choroby parkinsonowe amerykanie wiedzą już od ponad 6 lat. Cytuje: „Glyphosate has also been shown to induce Parkinsonian-like effects … characterized by damage to both GABAergic and dopaminergic neurons”. Koniecznie przeczytaj całą tę prace, bo mam wrażenie, że może Ci dużo pomóc w znalezieniu przyczyny problemów zdrowotnych: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4392553/

Piszą, że idzie się z tego podleczyć.
@damccio: W takiej sytuacji, jak Twoja, łatwo zafiksować się na chorobie, szukając przyczyny, informacji itp. Może gdzieś w necie jest jakaś społeczność chorych, gdzie dostałbyś np. namiary na dobrych neurologów z Twojej okolicy dobrze ogarniających zaburzenia ze spektrum zespołu parkinsonowskiego. Niestety, diagnostyka u neurologa to często trudna sprawa i dopiero któryś z kolei lekarz trafia z diagnozą / lekami, a w takich przypadkach, jak Twój, to już w ogóle bywa ciężko...