Wpis z mikrobloga

Naliczyłem 12 osób. Rozumiem pilnować, ale aż takimi środkami? Przecież dwie osoby by wystarczyły.
Szybkie obliczenia:
12 osób x 24 godziny daje 288 roboczogodzin na dobę. Miesięcznie daje to 8640 roboczogodzin.
Nie wiem jaki jest realny koszt roboczogodziny żandarmerii, ale #!$%@? tam liczymy minimalną :

8640 * 18.30zł = 158112 złotych.

Oczywiście nie liczymy tu kosztów mądrych głów dowódców, którzy to planują. 150k już lepiej można spalić. Może chociaż ktoś by się ogrzał.

#wojsko #utylizacjaszmalu
źródło: comment_1629707101DcDLRgRTpA6iM7CCsaGiox.jpg
  • 93
@BajerOp

Codziennie stoi radiowóz z parą policjantów


Koszt i tak niezły:
2 * 24 godziny * 30dni = 1440 roboczogodzin

1440 * 22,96zl (średni koszt roboczogodziny policjanta w najniższym szczeblu) = 33062, 40 złotych.
Do tego koszt utrzymania radiowozu (statystycznie od 850 do 1500 złotych miesięcznie).
Prawie 35 klocków nadal wydaje się być wygórowaną kwotą.
@kiszczak: To jest wszystko takie jakieś nie wiem XD

W ZSRR mieli mauzoleum lenina i to było fajne miejsce kultu. Takie, że aż chce się zobaczyć czy się człowiek jara czerwonymi czy nie; czy się interesuje historią czy nie.

A ten pomnik schodów donikąd, może tych co się przystawia do samolotu jest tak mdłe, że trudno nawet to skrytykować. No schody.

Do tego ta ochrona XD Mnie było wstyd tak stać
ktoś tam łazil pajacować i prowokować


@arczer: może nie trzeba było siłą zabierać miejskiego placu żeby postawić coś czego większość osób tam nie chce. Jakoś pomnik na powązkach nikomu nie przeszkadza, ale nie wystarczy, bo trzeba było postawić czarne schody w samym centrum bo karakan tak sobie wymarzył.
@kiszczak co za brednie z tymi wyliczeniami, czy oni stoją tu czy siedzą na dupach w swoich pakamerach to nie ma znaczenia bo dostają dokładnie tyle samo, miesiąc w miesiąc.