Wpis z mikrobloga

A wiesz może dlaczego nie było naszej Kompanii Reprezentacyjnej na paradzie?


@SiegfriedvonMarienstadt: Nie wiem, ale był poczet sztandarowy polsko litewko ukrianskiej brygady. Poza tym były samoloty i to po raz pierwszy, wiec raczej nie doszukiwałbym sie tu drugiego dna.
Ukraińcom się wszystko co polskie podoba, tak to jest jak się jest z kraju gdzieś pomiędzy 2 a 3 światem


@eternos15: Oprócz akurat armii, którą mają lepszą, nawet na tej dużej paradzie było to widać. Mnóstwo sprzętu, a nie jakieś aptekarskie ilości we wszystkim jak u nas i armia chyba tylko na paradę.
@wjtk123: Mają 5X większy eksport uzbrojenia, różnice w produkcji amunicji i broni jeszcze większe na ich korzyść sprzęt sowiecki mają o dekadę, dwie młodszy niż my. Więcej wydają na badania kosmiczne, satelity i mają w nich dużo większe doświadczenie. Mają więcej szpitali, liczbę sprzętu, żołnierzy pola walki 200 tys zmobilizowanych, a nie 35 tys. (dane MON, faktycznie mniej) jak my. Kupujemy drony z Turcji, które będziemy mieć za 2 lata, a
@djtartini1: Litości, ocenianie potencjału na postawie parady wojskowej...Na podstawie defilad to Rosja i Chiny miażdżą potencjałem Stany Zjednoczone.

Ani jednego nowoczesnego samolotu bojowego, może z tuzin nowoczesnych czołgów, indywidualne wyposażenie jak z poprzedniej epoki, żadnej nowoczesnej artylerii spiętej nowymi systemami dowodzenia i łączności. Mają tam chociaż jeden radar artyleryjski? To są realne kwestie.

Badania kosmiczne, papierowe stany osobowe armii, papierowe szpitale, parady - to tylko nic nie znaczący hałas za którym
@wjtk123: Tylko, że to nie jest 2014 i się ogarnęli po latach walki z Rosją, a właśnie na papierze to są liczby w naszej armii, a u nich są większe i realne. W dodatku mamy problem z tak podstawowymi rzeczami jak amunicja do czołgów, problemy z przeprawami wodnymi. Na defilady to jest nasza armia z aptekarskimi ilościami sprzętu i stanem osobowym, a nie ukraińska- po prostu są już ligę wyżej.
@bogeedan: Taka prawda, jednak gdyby akurat niemieckie myśliwce przeleciały nad Warszawa to prawa stronę by zapieklo i były by porównania do 2 wojny światowej tez mam bekę z Polaków co jaraja się wszystkim co niemieckie, taka kolej rzeczy dla polski która jest właśnie gdzieś pomiędzy 1 a drugim światem