Wpis z mikrobloga

Nie kopcie mnie w głowę jeśli źle użyję wołania, temat odnośnie wczorajszego wpisu @wcinaster o radzie pedagogicznej i informacjach o zmianach w systemie kształcenia.

Po krótce;
1. Szkoła powyżej 50. pracowników mousi stworzyć etat dla "oficera partyjnego" który będzie wszystko kontrolował i raportował do centrali. Bo dytlrektor i kuratorium to za mało.

NIE POTWIERDZAM

2. Szkołom ograniczono możliwość zapraszania kogokolwiek w celach dydaktycznych czy rozrywkowych. Wymagane będzie pismo 3 miesiące przed zaproszeniem, opinia dyrektora, zgoda kuratorium i kogoś tam jeszcze (w centrali?)

Brak wytycznch odnośnie zgłaszania i organizacji, za to wzmożenie edukacji COVIDOwej z naciskiem na propsowanie szczepień (kochasz babcię ? poproś mamę i tatę by się zaszczepili i sam też!)

3. Podwyżki zamrożone. Od stycznia nauczyciel po studiach będzie zarabiał na poziomie zbliżonym do minimalnej krajowej, którą podniosą.

Temat zupełnie pominięty aczkolwiek bardzo prawdopodobny. Nauczyciele stanowili jeszcze niedawno dość solidna opozycje, która mimo protestow została olana przez rząd... będzie opcja na utarcie nosa ? Czemu by nie skorzystać.

4. Więcej papieża.

Zmiany w kanonie lektur dotyczą w szczególności lektur uzupełniających. Od klas 1-3 do maturalnych stawiamy na edukację patriotyczną i religijną, także, potwierdzam.

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/59969699/dzisiaj-moja-zona-wrocila-z-rady-pedagogicznej-now/#

  • 109