Wpis z mikrobloga

@cirilla1989: jeszcze tydzień dwa i będzie po szerszeniach. One teraz będą domykać swój cykl życiowy. Przetrwają królowe. Wiec jak masz czas to daj im tydzień może odrobine dłużej i znikna.

Gniazda budują u początku nowego sezonu, wiec to nie ten czas. Chociaż w trakcie oczywiście je powiększają.
@Tulkandra: czytałam że one niedaleko lataja od gniazd. Mam stary strych stodole, nie jestem w stanie zlokalizować nawet gniazda... Nawet jak brat żył to nie był, likwidowaliśmy os gniazda ale widzę że to dało tyle co nic... Pełno tu nieuzytkow w których moze być gniazdo
@cirilla1989: tak jak napisałam ich żywot wkrótce dobiegnie końca. Możesz pójść po pierwszym przymrozku (wtedy już na pewno padną) do tej stodoły i moze znajdziesz gniazdo. One rzadko zakładają gniazda w tym samym miejscu w następnym sezonie, wiec może będzie spokój.

Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że nigdy mnie nie atakowały chociaż lubią mój ogród, gdzie mam wiele roślin, które im pasują. Grunt to nie podchodzić do gniazda i można żyć
@Tulkandra: mnie przeraża sam dźwięk ich skrzydełek także nawet twoje uspokojenie że nie atakuje mi nie pomoże. Linki są doczepione do bzu i najmniejsze poruszenie gałęzią wystrasza je a ja #!$%@? od bzu. Komicznie to wyglada
Może jeszcze dla uspokojenia dodam, że tylko panie szerszenie maja zadlo. A panowie nie posiadają. Wiec nie wszystkich trzeba się bać. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) To nic że niewielu potrafi odróżnić jedne od drugich