Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzisiaj zorientowałem się że pracuje dwa miesiące gratis w tym roku. Czyli cały wrzesień i pażdziernik pracuje na inflacje.

Wydaje pieniądze tylko na jedzenie i na niektóre uslugi przez co trace na inflacji z 15% rok w rok. (nie kupuje musztardy).

Czyli obliczmy sobie:
- zarabiam 15k brutto miesięcznie na UoP.
- Netto to 10600 miesięcznie.
- 15% z tego to 1590 zlotych miesięcznie trace na rzecz inflacji
- ~1600*12 = 19200 zlotych trace rocznie na inflacji

20 kafli na INFLACJI! OT TAK! Puff i nie ma!!! Czyli co mam pójść teraz do pracodawcy i poprosić go o 20 kafli ot tak za dotychczasową prace + oczywiście podwyżka bo jestem dobrym pracownikiem?! A do tego prąd, woda, gaz i czynsz poszło do góry?!

Pier*ole i nie robie. Serio. Od jutro, poniedziałku, mam wyjebongo. Robie minimum, w ogóle się nie staram i zaczynam wysyłać cefałki za granice.

Chwila... A ile pieniędzy strace na koncie oszczędnościowym?!? O.o Oj nie, jezus tylko nie to. W tym roku strace 100 kafli. STO KUR*A KAFLI NA RZECZ INFLACJI?! A w przyszlym nastepne 100?! Przy tej bańce nieruchomosci przecież nie kupie na gwałt jakiejś dziury w ziemi ani nie zainwestuje na giełdzie w spółki które maja po +-15% dziennych wzlotów i upadków. O Boże ale brzuch zaczyna boleć, zaraz się nabawie wrzodów

JU%T!O)!@UJR(UQ_WJFOPA{SJDFI!)@$URI!)@$KASFODJ

Wypierda*&m z tego kraju.

#inflacja #gospodarka #emigracja #niechcemisietegotagowacjestemtakzniszczony #nieruchomosci #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #612b43399e7350000b930538
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 11
Swoja droga ja mowie o inflacji a Ty mowisz o podatkach

@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież inflacja to jest podatek od oszczędności i ten dodrukowany hajs idzie na programy rządowe, czy to socjal, czy pielęgniarki i nauczycieli.

Nie kazdy moze byc na B2B

Owszem nie każdy, całe szczęście firm które wymagają UOP jest coraz mniej.

Poza tym od nowego ładu i tak nie będzie to już opłacalne.

15k brutto na UOP daje 8k podatków
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja tez pracuje za podobne pieniadze na UoP. Nie moglbym inaczej, bo to jedna z najwiekszych spolek w Polsce i w krytycznych obszarach chca miec etatowcow, a nie firmy zewnetrzne. Jezeli zlicze premie, ktore dostaje w ciagu roku, to mam za 12 miesiecy pracy placone jak za 14, a do tego chroni mnie kodeks pracy, mam 3-miesieczny okres wypowiedzenia i takie tam. Nie chcialbym pracowac na B2B, a niedlugo chyba