Wpis z mikrobloga

Siema, może tu się znajdzie jakiś pomocny miras z #grafika

Dostałem propozycję współpracy do firmy zajmującej się personalizacją wnętrz. Chcą abym zaprojektował im dość proste grafiki wektorowe, które docelowo mają być naklejkami naściennymi w biurze ich klienta (a właściwie jedną wielką połączoną grafiką ciągnącą się przez cale biuro). Metrów jest dość sporo - 3 piętra, ale tylko korytarze oraz w jednej sali konferencyjnej. To pierwszy mój tego typu projekt, dotychczas projektowałem do druku ale nie tak duże i złożone rzeczy. Mam pytania:
1. Jak się wycenić? Wiem, że to wszystko zależy od wielu czynników. Ale fajnie by było poznać jakąś sugestię lub widełki, żebym miał jakiś punkt odniesienia i żebym się nie wygłupił.
2. Jak się za to zabrać? Każdą ścianę projektować na osobnym artboardzie? To mi się chyba wydaje najlepszym rozwiązaniem.

#grafikakomputerowa #wnetrza #projektowanie #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
Ad. 1 - Ustal stawkę godzinową i jazda
Ad. 2 - Zrobiłbym osobny artboard dla ścian w tym samym ciągu. Tak łatwiej zachowasz ciągłość projektu jeżeli np grafika przechodzi z jednej ściany na drugą. Na koniec przetniesz gotową grafikę w odpowiednich miejscach (np na zakrętach ścian) i wrzucisz na osobne artboardy. Byc może będziesz musiał zrobić trochę spadu po bokach każdej naklejki, żeby na łączeniach móc zniwelować niedokładności pomiaru (głupio by było,
  • Odpowiedz