Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
jakiś czas temu zostałem uderzony na światłach w prawy tylni bok samochodu. Pech chciał, ucierpiał też błotnik, na którym było znaczne ognisko korozji. Wcześniej, pod lakierem nie było tego widać, ale jest dość mocno przeżarty.
PZU odmówiło wyceny naprawy tego błotnika ze względu na korozję. Straty oszacowano na 1500 zł, w związku z czym wybrałem wariant bezgotówkowy. Warsztat wskazany przez PZU poinformował mnie, że za naprawę błotnika, + ewentualne progi będę musiał zapłacić 5000 zł za robociznę i do tego oddzielnie części.

Chciałbym napisać odwołanie. Czy mam jakiekolwiek szanse uzyskać chociaż jakiś udział w naprawie błotnika? Progi i tak chciałem sam zrobić u swojego lokalnego blacharza, więc za to sobie zapłacę. Macie jakieś orzecznictwo, czy coś innego na co mógłbym się powołać? Sytuacja wygląda tak, że nie z mojej winy błotnik wygląda dużo gorzej niż przed szkodą, są ślady lakieru sprawcy, a ponoszę za to 100% odpowiedzialności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pzu #samochody #oc #ubezpieczenie #korozja
  • 8
@Gokufanpl: ale ty chcesz przywrocenia pojazdu do stanu sprzed kolizji i tyle
Jak potrafia to niech wymiania na tak samo skorodowany tylko nie uszkodzony w kolizji

A jak nie potrafia to na kompletny
@marjanoos nie ale na cholerę OP ma się ciągać z ubezpieczycielem i jego warsztatem jak może to zlecić komuś, w czyim interesie będzie naprawa w jak najlepszej stawce? a że błotnik skorodowany to można nie naprawiać? niech naprawią ma inny skorodowany
@100mph: ale rozumiesz, że inny warsztat też będzie chciał podobne pieniądze za naprawę od ubezpieczyciela? Ubezpieczyciel tyle nie da i skończy się tak samo (czyli warsztat zażyczy sobie dopłatę od opa), albo będzie #!$%@? zrobione i tyle.
@marjanoos: "Warsztat wskazany przez PZU" ma innego Pana niż warsztat zewnętrzny, warsztat wskazany działa na korzyść wskazującego i będzie powielał jego wyceny i opinie, warsztat zewnętrzny działa na swoją korzyść