Wpis z mikrobloga

Czy już pora pożegnać się ze słodyczami? Pierwszy raz cholesterol całkowity wyszedł mi ponad skalę i zastanawiam się czy dzwonić już po śmieciarkę.
Cholesterol całkowity 232,0 mg/dl
Cholesterol HDL 56,3 mg/dl
Cholesterol LDL 154 mg/dl
Trójglicerydy 108 mg/dl
Glukoza 87 mg/dl

  • 16
Czy już pora pożegnać się ze słodyczami? Pierwszy raz cholesterol całkowity wyszedł mi ponad skalę i zastanawiam się czy dzwonić już po śmieciarkę.

Cholesterol całkowity 232,0 mg/dl


@Miletos: @Kasahara dobrze gada.

Zawsze mnie zastanawia, skąd ludzie biorą pomysł, że cholesterol lekko powyżej normy to proroctwo śmierci w bliskiej przyszłości. W żaden sposób nie jest to spójne z ocenami ryzyka naczyniowego. ¯\_(ツ)_/¯
anonymousderp - > Czy już pora pożegnać się ze słodyczami? Pierwszy raz cholesterol c...

źródło: comment_1630331728iUA65wN3oGh0PzDVwJjGjJ.jpg

Pobierz
Zawsze mnie zastanawia, skąd ludzie biorą pomysł, że cholesterol lekko powyżej normy to proroctwo śmierci w bliskiej przyszłości.


@Miletos: @anonymous_derp: > Czy już pora pożegnać się ze słodyczami? Pierwszy raz cholesterol całkowity wyszedł mi ponad skalę i zastanawiam się czy dzwonić już po śmieciarkę.

Cholesterol całkowity 232,0 mg/dl

Cholesterol HDL 56,3 mg/dl

Cholesterol LDL 154 mg/dl

Trójglicerydy 108 mg/dl

Glukoza 87 mg/dl


Super wyniki. W ogóle nie ma się czym
@Bigbluee: uhu, widzę że wjeżdża zmowa statynowa i odpowiednik antyszczepionkowstwa w leczeniu hiperlipidemii. Powiedz mi proszę, jakim cudem organizm zacznie produkować większe ilości cholesterolu po terapii statynami, które tą syntezę blokują, hamując działanie jej kluczowego enzymu? Magicznie stworzy się drugi szlak metaboliczny syntezy cholesterolu? Radzę nie słuchać losowego mirka w internecie, który odkrył że istnieje coś takiego jak postęp naukowy i rozumienie, że pewne czynniki są dla organizmu bardziej szkodliwe niż
@Bigbluee @Miletos Generalnie to jest ciekawy case. Mam prawie identyczne wyniki jak Mirek. Z tym ze LDL trochę mnie bo 144, trójglicerydy 114. Z
a #!$%@? nie wiem czym jest nie-HDL który mam 166. Całkowity222.

W każdym się już dwóch lekarzy mi powiedziało zebym jednak uważał co jem. I sie tym LDLem zajął. Mam 33 ląta, 73kg wagi przy 183cm wiec jestem szczupły. Ale mój ojciec zawsze miał problemy z cholesterolem wiec
@nieprawdziwymirek: To, czy ryzyko jest małe czy duże to kwestia indywidualnej opinii pacjenta. Największym czynnikiem jest wiek - więc najlepiej nie bądź stary. Po wieku, najważniejsze jest ciśnienie. Dopiero potem takie rzeczy jak cholesterol, palenie, płeć, itd. Na tej infografice masz tylko niektóre czynniki ryzyka, a niektóre których nie ma są znacznie ważniejsze od tych, co są tu ujęte. Kwestia tego, że te tutaj są powszechnie i łatwo sprawdzalne.