Wpis z mikrobloga

@drakan8: @pwe11101gbs: hej, skąd bierzecie koparki, wszystko na rynku wyprzedane a ceny podstawowego sprzętu idą już w okolicę 3000 zł brutto. Dobrze rozumuję, że docelowo wszystkie koparki za milliony monet zostaną sprowadzone rangą do "light hotspots" i opłacane tylko za wymianę danych z czujnikami a nie przechowywanie blockchaina i rywalizację z sąsiednimi hotspotami? Macie na swoim obszarze jakiś realny ruch z czujnikami, np. hulajnogami? Sprzęt aspirujący do "data only /
  • Odpowiedz
@hu-nows: a sprzęt bierzesz albo z oficjalnej strony - i wtedy czekasz kilka miesięcy, albo kupujesz od handlarzy i masz od razu ale za 4x ten hajs :D także do przeliczenia jak to wszystko będzie wyglądać u Ciebie i bzikaj :)
  • Odpowiedz
@pwe11101gbs: od 3 dni przeglądam tego discorda i łapię się za głowę jak ten spiderman z mema, 95% treści to w kółko te same pytania albo luźna gadka z emotkami jak niegdyś na czatach onetu, może to się sprawdza jako czat w gamingu ale przy szukaniu konkretów to większy rynsztok niż Mikroblog ( ͡° ͜ʖ ͡°) no cóż, chociaż są jakieś przecieki nt dystrybutorów którzy wkrótce mają
  • Odpowiedz
@kowalkowskij: te portale "wypożyczające" sprzęt to rak, dają 10% prowizji czyli blokuję dla nich najlepszą miejscówkę i dostaję ochłapy a poza tym też nie mają sprzętu od ręki i mogę czekać miesiącami, tak samo jak na własny. Jedyna zaleta to brak ryzyka inwestycyjnego..

update: Controllino przyśpieszyło batch 3# na połowę grudnia
  • Odpowiedz
@hocuspocus: Dragino dawno doszło ale na razie leży na półce, nie mam na razie drugiej lokalizacji, nie sprawdzałem czy już płacą w HNT za transfer danych, środek Poznania więc być może jskieś dane już tu latają. Koparka Controllino ma opóźnienie, mieli wysłać wczoraj, na Discordzie ogłosili, że batch 3 wyślą przed końcem stycznia (do przewidzenia). Sam siedzę w branży produkcji elektroniki i dostępność komponentów to jest dramat, brakuje na rynku podstawowych
  • Odpowiedz
@hocuspocus: nje wiem o co chodzi z tym "relay device", dragino kwalifikuje się do kategorii "light hotspots" (zarabianie tylko na przekazywaniu pakietów), controllino to pełnoprawna koparka HNT tak jak Bobcat itp. Skąd założenie, że nie obsługuje PoC?
  • Odpowiedz