Wpis z mikrobloga

Zamierzam przesiąść się ze słuchawek na kablu na bluetooth. Może skuszę się na #savio. Dwa pytania:
1/ czy można liczyć, że wbudowany mikrofon w bezprzewodowych będzie działał mniej więcej jak na kablu? Tj. wyraźnie ciszej niż rozmawiając przez słuchawkę, ale ujdzie;
2/ czy można liczyć, że z uwagi na mniej elementów, które mogą się popsuć (tj. kabel), bezprzewodowe wytrzymają dłużej do codziennego biegania niż na kablu?

Czy jednak któraś z tych kwestii mnie rozczaruje i trzeba to wziąć pod uwagę? @SAVIO_multimedia
Dzięki za odpowiedzi!
  • 7
@Mando1991: na tws, mikrofon raczej gorzej, tzn jest głośno, ale jak jesteś gdzieś gdzie jest głośno, to wszystkie szumy w około też są głośno, np jak wiatr wieje to pamiętam że musiałem się bokiem do wiatru ustawiać żeby rozmówca mnie słyszał, z tym że ja nie mam savio
@Miecz12: dzięki! Tego się spodziewam, bo tak samo jest z mikrofonem na kablu, ale już kilka lat tak używam i daję radę. Gorzej, gdyby różnica była drastyczna, ale byłbym zadowolony z tego samego doświadczenia :)
@Mando1991: tylko miej na uwadze to, że mikrofon od słuchawek na kablu masz bliżej ust, a tws mam w uchu, więc różnica na pewno jakaś jest, mi jest ciężko powiedzieć jak bardzo gorzej jest, gdyż to ja tego używałem i ja rozmawiałem w ten sposób, ale ogólnie jest trochę gorzej z tego co mi rozmówcy mówią, ale ja też nie mam airpodsów
@Miecz12: ponieważ do rozmów używam słuchawek na dworze, to wiem, jak to jest. Każdy mnie opierdziela, że szumi wiatr, słychać samochody obok i że bardziej słychać, jak łańcuch mi trzeszczy przy rowerze niż to, co mówię :) Dopóki będzie mnie słychać w tws, to dla mnie git ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki!
@Mando1991 ja mam jakieś Huaweie i jest tak, że jak chcesz pogadać jadąc na rowerze to nikt Cię nie zrozumie. Musisz się zatrzymać żeby przystało wiać. Dodatkowo w słuchawkach bt (nie wiem czy wszystkich) jest wkurzający szum. Objawia się to tym, że np. jak masz przyciszone na maksa i leci jakiś filmik to i tak słyszysz ten szum. Przeszkadza mi to szczególnie jak chcę czegoś posłuchać cicho.

Możliwe, że droższe słuchawki tego