Wpis z mikrobloga

@Al-3_x: Nie jestem fanem promowania biernosci i wyciagania raczek do tych, ktorym sie chcialo. Dlaczego ktos pracowal ciezko np. za granica kumulujac kapital albo poswiecal mlodosc na nauke podczas ciezkich studiow a drugi ma miec to samo chociaz tylko sie bawil i smial sie z ciezko pracujacych? Pozniej taki len sie starzeje i op dziwi sie, ze pozniej musi #!$%@? w sklepie za minimalna a powinien czerpac zycie garsciami ( ͡
  • Odpowiedz
empati


@Al-3_x: Co ma empatia do tego, że ktoś pracuje w takim zawodzie jaki ma wyuczony, do jakiego się nadaje? Rozumiem, że rządzący mają przydzielać każdemu pracę nawet jak się na niej nie zna? Ok, to ja chce być dzisiaj lekarzem z 20 letnim stażem, proszę o moje 20k zł miesięcznie xD

Wrogość wobec kapitalizmu spotyka się również wśród niektórych ruchów skrajnie prawicowych, w tym narodowo-radykalnych[4], faszystowskich i nazistowskich


TO by
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Dlaczego masz być na emeryturze mając np. 50 lat?

Są ludzie którzy od 18 roku życia (skonczenie zawodówki) pracują w handlu przez całe życie. Nie rozwijają się, nie chcą nic zmienić. Więc jakim sposobem bez własnego zaangażowania mają zmienić pracę? Pracują zatem w jednym miejscu do emerytury. Widocznie tak jest im dobrze.
  • Odpowiedz
@Al-3_x: Nie musisz byc miliarderem, zeby zyc na poziomie. Lepiej jak komuchy od malego wychowane w duchu wyuczonej bezradnosci szukac tylko jak pijawka do kogo mozna sie przyssac albo gdzie pasozytowac
  • Odpowiedz
@Logan00: dokładnie. Przypomina mi to ziomka z którym w czasie studiów robiłem w maku. Chłop silny, niegłupi, a od 20 roku życia przez 10 lat tyrał za wtedy jeszcze ciut ponad najniższą krajową "bo ludzie spoko". Gdzie na budowie miałby dwa razy tyle na początek. Na niektórych nie ma wyjścia
  • Odpowiedz
@Al-3_x:
No tak, bo chlop przez 30 lat nie mial wplywu na swoje zycie i musial zapierdslac za najnizsza xD

Pomijam fakt, ze nawet w takiej gownopracy przy wykazaniu minimalnej inicjatywy po roku dwoch zgarniasz awans a jak nie to lecisz dalej
  • Odpowiedz