Wpis z mikrobloga

Dostałem we Wrocławiu mandat za brak opłaty za postój w centrum. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że za postój zapłaciłem, bilet był za szybą i w momencie wystawienia mandatu było jeszcze 12 minut do końca.

Skąd mandat zatem? Ano jebłem się w numerze rejestracyjnym, dajmy na to powinno być JP 2137, zamiast tego wpisałem JP JP 2137. No i #!$%@?, brak opłaty za postój, #!$%@? z tego że widać czarno na białym że po prostu pierwsze znaki numeru są powtórzone. Nie zapłaciłeś pan za postój za ten konkretny numer rejestracyjny, zapłaciłeś pan za postój nieistniejącego numeru rejestracyjnego.

A ty człowieku teraz #!$%@? się z wysyłaniem pism i odwołań, ukorz się przed Panem Urzędnikiem, może okaże łaskę.

Wrocław - Miasto Spotkań

#wroclaw #patologiazmiasta
  • 20
@pszczelarz aktualnie tak nie jest. Te auta z kamerami jeżdżą i sprawdzają czy jest opłacone parkowanie, ale nie mają możliwości wystawienia zawiadomienia. W takie miejsce wysyłają kontrolerów. To o czym piszesz dopiero ma być we wro :)
bo to pewnie z automatu idzie, nie sprawdzają biletów, tylko numery skanują


@barto125: to po co bilet za szyba potrzebuja.. Jak jest ok to idzie dalej. Jak jest mandat to niech sie przypatrzy przeciez kartka jest po cos i moze blad byc.. Ale po co.. Maszyna musi sie krecic.
@mag_zbc ja miałem taką sytuację że jadąc świeżo kupionym autem przerejestrować go kupiłem bilet online poprzez aplikacje pango na stare nr rejestracyjne. No bo rzecz jasna nowych jeszcze nie znałem.. po wymianie na nowe w aucie pod widziałem komunikacji który jest w tej strefie parkowania poszedłem jeszcze do sklepu, nie kupując nowego biletu- zapomniałem. E tym czasie przyszedł cieć i dostslem mandat. Odwoływałem się kilka razy i dupa. Numery biletu online i
@mag_zbc: ostatnio były wyrok w identycznej sprawie. Kara obejmuje tylko Brak biletu, czyli nie uiszczenie opłaty. Ty zapłaciłeś za parking. Weź wydruk z konta, że dokonałeś opłaty, zamieść bilet, złóż odwołanie. Nie miałeś złej woli, a postąpiłeś zgodnie z zasadami, dołącz też wyrok. W wyroku chyba chodziło o brak biletu za szybą. Sprawą wygrana. Dokładnie przeczytaj regulamin i poszukaj w necie orzeczenia sądowego
@mag_zbc: Miałem identyczną sytuację jakieś 2 tygodnie temu, też znalazłem to gówno za wycieraczką (literówka w numerach rejestracyjnych). Teraz czekam co zrobią, w sumie mogą mnie pozwać o zapłatę xD

Imho nie ma sensu podejmować żadnych działań w takim wypadku, chyba że nie możesz zasnąć z tego powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak jest mandat


@PeterFile

To nie mandat, mandat jest pojęciem występującym w sprawach o wykroczenia
@kyloe: czepiasz sie nazewnictwa a fakty sa takie ze skoro na wystawic papier to powinien sprawdzic dwa razy czy sie nalezy czy system nie robi babola.. A tak teraz ludzie beda sie zajmowac anulowaniem albo i nie bo czemu maja isc na reke..
@PeterFile: Nazewnictwo akurat tutaj ma znaczenie. Ludzie powszechnie uważają, że to gówno za wycieraczką jest tożsame z mandatem karnym. Zobacze co zrobią, podejrzewam że nic. Zarządzający strefą doskonale znają orzecznictwo w tym zakresie ale w mojej ocenie celowo nakazują kontrolerom podejmowanie działań w przypadku ewidentnej literówki, ponieważ część osób i tak uiści opłatę, pomimo że zgodnie z istniejącym orzecznictwem nie ma takiego obowiązku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mag_zbc: zainstaluj sobie apke do opłacania parkomatów. Od niedawna używam SkyCash i jest to rewelacja. W dodatku masz opcje rozpoczęcia parkowania i będzie co chwilę uzupełniało parkowanie minimalna kwotą do czasu zatrzymania. Dzięki temu płacisz za rzeczywisty czas postoju, a nie wrzucasz na palę w parkomat bo nie wiesz ile Ci się zejdzie.
@mag_zbc we wro rzadko chodzą Kanary parkingowe. Teraz jadą autem z systemem kamer, rozpoznaje tablice, strefę i gada z serwerem czy taki numer zapłacił. Błąd maszyny.
Napiszesz maila to anulują to.

Masa parkomatow ma #!$%@? przycisk D i nie działa albo nabija podwójne D.
Nie zapłaciłeś pan za postój za ten konkretny numer rejestracyjny, zapłaciłeś pan za postój nieistniejącego numeru rejestracyjnego.


@mag_zbc: Za każdym razem jak wklepuję numer z pamięci to się boję tego, żę się walnę. Dotychczas myślałem sobie "no przecież zobaczy, że to jeden znak przekręcony jak coś i gitara, też człowiek". Odebrałeś mi to!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mag_zbc: parkuj jak normalny człowiek na zieleńcu, pasach, albo ścieżce rowerowej. Nie dość, że za darmo, to jeszcze mandatu nie dostaniesz. ¯\_(ツ)_/¯