Wpis z mikrobloga

@TrujZWykopem kiedyś może i tak było, ale teraz egzamin prokuratorski jest drugim najcięższym egzaminem prawniczym w kraju po egzaminie sędziowskim. Aby dostać się na aplikację prokuratorska do KSSiP też trzeba mieć trochę oleju w głowie.

A wyrzeczenia są takie że zapieprzasz mocno za 3k, a potem na asesurze robisz za 80% uposażenia sędziego/prokuratora jesteś traktowany jak niewolnik dla starszych kolegów i podlegasz permanentnej kontroli. Dopiero w wieku 30/31 lat masz jakąś niezależność
@Pierorzek: parsklem. W Polsce do prokuratury idą najgorsi. System jest tak zbudowany ze prokuratorem zostaje ktoś kto chciał być sędzią ale był za słaby.


@TrujZWykopem: W życiu bym nie chciała być sędzią. XDD

@TrujZWykopem: @Alex_mski: @n1c3: Żeby dostać się na aplikacje sędziowską/prokuratorską trzeba napisać egzamin wstępny. Co roku jest około 180 miejsc na sędziowską i 70 na prokuratorską. Ci którzy napisali najlepiej mają prawo wyboru na którą
@Niemamwiedzy: Warszawa ma mega ssanie jeśli chodzi o etaty asesorskie, przynajmniej te sądowe. W tym roku na liście uzupełniającej było chyba 25 dodatkowych etatów w różnych warszawskich sądach,co z wcześniejsza listą dawało koło 45 etatów w samej Warszawie przy około 170 osobach zdających egzamin sędziowski(w całym kraju) . Zapełnili może z połowę z prostej przyczyny, warszawskie referaty są bardzo opasłe, a pensja asesorska mało atrakcyjna jak na tak drogie miasto.
Ale burzę wywołałem :)
Swoją drogą argument że ktoś chce zostać prokuratorem świadczy o jego braku świadomości o rzeczywistości tego urzędu.
Moim zdaniem ktoś kto wie jak ten urząd aktualnie wygląda nie zdecyduje się na aplikowanie tam.
no musiała, bo zdobycie tych uprawnień to bardzo wiele lat wyrzeczeń i nauki


@Pierorzek: niestety, ale jako kompletny laik nie chce mi się wierzyć w uczciwość przy jakichkolwiek egzaminach państwowych. Nepotyzm i kolesiostwo rzadzą, tym bardziej kiedy pieczę nad tym sprawuje Ziobro.
@Niemamwiedzy ja z kolei słyszałam, że ciężko dostać pracę. Na stanowisko asystenta w prokuraturze okręgowej przyjęli kogoś z najlepszymi wynikami. I tak, mówię o prokuraturze. Dwa to fajna aplikacja jak się nie lubi ludzi. Można ich zamykać do pierdla. Przecież to czysta przyjemność ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A mówienie że prawo to łatwe studia to XD.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pierorzek: jezeli chodzi o prace w prokuraturze to to bylo do niedawna (przynajmniej jakies 8 lat temu) pójscie po najmniejszej linii oporu (zaraz po adwokatach i radcach).


Jak ktos szedl na aplikacje ogolna i chcial miec pewnosc zatrudnienia wybierał prokuratorska. Braki kadrowe byly takie ze wystarczylo sie dostać na aplikacje. Praca gwarantowana. ( ͡º ͜ʖ͡º)


O samym studiowaniu prawa nie bede mowil bo moim zdaniem kazdy