Wpis z mikrobloga

Jak wygląda mieszkanie od dewelopera w stanie do wykończenia?
Chce wziąć kredyt na mieszkanie i wyliczyłem że po opłaceniu wkładu i opłat zostanie mi ok 50k. 20k zostawiam jako poduszkę finansową. Czy 30k na wykończenie 70m2 styknie? Wyposażenie już mam bo wynająłem niewyposażone mieszkanie.
#nieruchomosci
  • 9
@Alusowy:
To chyba na same materiały by nie stykło, sama kuchnia z ikea z tanim agd to z 15 k.
Dodaj drzwi wewnętrzne, wyposażenie łazienek, lampy, podłogi, kafelki, gładź, listwy przypodłogowe i już bez robocizny przekroczysz.

Edit: choć chyba w marketach typu castorama mają też tańsze kuchnie, kafelki i panele, można przeliczyć ;)
@Alusowy: za 30k zrobisz lazienke i trochę kuchni. W pokojach panele i kolor na ścianę. Bez drzwi da się żyć, bez mebli nowych też. To co masz to tez sporo zaoszczędzisz. Na suficie wystarcza żarówki gołe i jakoś minie pierwszy rok a potem sobie powoli wszystko wykończysz. Może nie jest to sytuacja idealna ale lepiej tak niż wcale. Ja na wykończenie miałem jakieś 10k no i po 3 latach w końcu
@elf_pszeniczny: 2k z metra to może remontując z rynku wtórnego, wliczając w to kucie, elektrykę czy gipsy. Bez przesady, że wykończenie mieszkania od dewelopera tyle kosztuje, tym bardziej nie takie małe, więc koszt łazienki i kuchni się rozkłada.

Bo za co właściwie chcesz płacić te 2k z metra? Za położenie płytek, zamontowanie prysznica i sprzęty do kuchni?
@Alusowy w Twoim przypadku najrozsądniejszym wyborem będzie pozostawienie większej poduszki bezpieczeństwa i sfinansowanie wykończenia kredytem, co jest możliwe, w tej samej cenie i bez większego problemu. Najgorsze co możesz zrobić to mieć kupione mieszkanie za które płacisz i nie nadaje się do wprowadzenia bo Ci brakło środków. Ludzie często wspomagają się wtedy kredytami gotówkowymi które są trzykrotnie droższe lub mieszkają w niedokończonych mieszkaniach co jest po prostu nie komfortowe. Po zakończeniu prac
@Alusowy: najtańsze drzwi licz 1k za sztukę - załóżmy 4 sztuki więc 4k, kuchnie powinieneś zamknąć jeżeli już masz jakieś AGD w 15k, łazienka 10-15k, podłoga 65m2x70zł + listwy, kładąc samemu (żadne rocket science) to 5k, dochodzi malowanie i ewentualne szpachlowanie - koszty materiału niskie ok 1k, zależy czy będziesz robił to samemu. Przy optymistycznym wariancie przekroczyłeś o 5k. Nie słuchaj o 2k z metra, taki koszt może wychodzi jak bierzesz