Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki. Zarobiłem pare złotych na etherum i myślę o wejściu w koparki. Każdy sprzedawca oczywiście mówi wchodź, wchodź a jakie jest Wasze zdanie ? Przy obecnych cenach kart np 1660 super za około 2600 ROI skacze dość mocno. Czy myślicie żeby czekać na spadek czy to i tak znośnie ? I czy w ogóle ten wykres cenowy jest w miarę uczciwy ? #ethereum #eth #komputery #kartygraficzne
T.....l - Cześć Mirki. Zarobiłem pare złotych na etherum i myślę o wejściu w koparki....

źródło: comment_1630908150L59Bev7os39fEsOba6Ouxo.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@Terrano_pl: takich co obecnie oplaca sie kopac sa 2-3 i dla nich:

Wariant 1 - wszyscy zaczna je kopac, wzrosnie im hashrate i nie bedzie sie ich oplacalo kopac

Wariant 2 - poleca tak samo jak eth
  • Odpowiedz
@Tank1991:

to juz ostatnie chwile kopania: jesli w styczniu eth przejdzie na pos = kopania nie bedzie


Skąd masz info że akurat w styczniu eth przechodzi na pos? Jakieś źródło? Bo niektórzy piszą że najwcześniej, jeśli w ogóle to dopiero w połowie przyszłego roku
  • Odpowiedz
@Terrano_pl: jak ceny kart zaczną spadać, to znaczy, że kopanie już się tak nie opłaca i ROI jeszcze spadnie. Sam bym sobie coś pokopał na małą skale (2-4karty) ale nie mam gdzie trzymać koparki :] Tylko ja bardziej w celu amortyzacji kart graficznych, niż samego zysku z kopania.
  • Odpowiedz
@Terrano_pl: Ja w lutym kupiłem koparkę 6x1660super i już się martwiłem, że to za późno. Koparka zwróciła się dopiero niedawno, zakładając, że bym wypłacił całość przy obecnym kursie. PoS raczej wejdzie jeszcze w 2021 r. i z kopania będą nici. Wydaje mi się, że jak się przerzucą górnicy na inną krypto to wzrośnie trudność kopania, ale i skoczy też mocno wartość tej krypto - celowałbym w ERG, bo już teraz miałbym
  • Odpowiedz
@Terrano_pl: Aa i do tego prądu żre więcej o 9 zł za dobę, więc około 270 zł miesięcznie, więc 7 miesięcy x 270 zł prądu więcej, no i jechałem po nią 200 km, więc jeszcze parę stówek za benzynę ;). Także liczę 20k PLN za całość na dzień dzisiejszy, a wykopane mam niecałe 21 tys.
  • Odpowiedz
@Terrano_pl: Nie da się tak przeliczyć. Żeby to było uczciwe to trzeba to podać w ETH. Mam dokładnie od 17. lutego, ani chwili wytchnienia. Wykopała dokładnie 1,45868 ETH, czyli na ten moment 21.676,00 PLN (na kopalni ciut więcej niż pamiętałem sprzed kilku dni :-)).
  • Odpowiedz