Wpis z mikrobloga

Dzisiaj jest ważny dzień. Dzisiaj mija 5 lat odkąd wyemigrowałam do #norwegia. Dziś świętuję sama, tak jak sama tu przyleciałam. Gdybym miała zrobić to jeszcze raz, zrobiłabym wszystko tak samo, krok po kroku. Uważam plan za wykonany w 200%.
Pijcie ze mną kompot! ()

#emigracja
  • 141
  • Odpowiedz
@Astronaut_Dolphin_Detective: zależy czy masz już pracę ogarniętą. I czy chcesz na początku mieć tylko pokój czy cały czas.
Kaucja za mieszkanie może wynieść 25-50k koron.
Pokój gdzieś pewnie od 6-7k do nawet 12k i więcej (np. na AirBNB).
Jedzenie jest gdzieś 2-4 razy droższe. Więc pewnie to co wydawaliśmy na jedzenie w Polsce razy 4 byłoby bezpiecznie ;)
  • Odpowiedz
  • 12
@DryfWiatrowZachodnich: Z jednej strony może fart ale z drugiej po kilku latach wiem ze szukanie pracy po wakacjach to dobry pomysł, studenci i uczniowie wracają do szkół i miejsca na prace w restauracjach, barach czy kantynach się zwalniają
  • Odpowiedz
Z jednej strony może fart ale z drugiej po kilku latach wiem ze szukanie pracy po wakacjach to dobry pomysł, studenci i uczniowie wracają do szkół i miejsca na prace w restauracjach, barach czy kantynach się zwalniają


@sjasmin: ale to nie jest tak ze do duzych miast przyjezdzaja studenci co chca zlapac cos na kawalek etatu i oni zapelniaja?
  • Odpowiedz
@sjasmin: bez znajomych, stałej relacji z kims (nie liczę ludzi z pracy. Zawsze taki wyjazd kojarzył mi sie z samotnością, brakiem rodziny, przyjaciół itp
  • Odpowiedz