Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki z #elektronika #lutowanie #naprawa

Nigdy nie lutowalem ale postanowilem poprobowac teraz podczas Covidu. Probuje przylutowac nowy port microusb do moich sluchawek ale ja piernicze jakie te styki sa male!!!!

Co mi sie udalo na razie to odlutowac stary, wyczyscic wszystko wickiem, pozmarowalem pasta styki i probowalem nowy port przylutowac. I za cholere nie moge. Nozki bez problemu ale te styki sa takie male ze ja nic nie widze. Te cztery cholerne dzyngle mnie doprowadza do nerwicy. Szczypce sie trzesa, grot lutownicy jest chyba za gruby bo za kazdym razem biore kropke spoiwa i sie od razu rozlewa i przykleja do gniazda (i wtedy znowu trzeba wszystko czyscic, juz tak 6x probowalem) zamiast do stykow. Grot widac w gornym prawym rogu glownego zdjecia. jest czarny i nieogarniety po nocy probowania.

Kupilem mikroskop elektroniczny (Zwrocilem) bo i tak nic nie dawal jak cala kropka spoiwa zalewala cale zlacze.

Zdjecia zlacza

#mikrolutowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6139cc909e223f000b16f25b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej mirki z #elektronika #lutowanie...

źródło: comment_163117984065Rr0RauOB4fjnFgRFCghf.jpg

Pobierz
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Rzuciłeś się na głęboką wodę i dziwisz że się topisz:) Najpierw potrenuj lutowanie na montazu przewlekanym, potem duże elementy SMD a dopiero potem takie maleństwa. Za jakiś czas nabierzesz wprawy i spokojnie polutujesz nawet mniejsze rzeczy. Na początek polecam ci zabawę w rozkręcanie urządzeń elektronicznych, wylutowywanie elementów i ich sprawdzanie. Zobaczysz jak są zbudowane różnego typu układy i dlaczego stosuje się takie a nie inne rozwiązania. W międzyczasie ogarnij trochę
za kazdym razem biore kropke spoiwa i sie od razu rozlewa


@AnonimoweMirkoWyznania: Mi bardzo daleko do profesjonalnego uczenia, bo z SMD nie mam doświadczenia ale:
- nie bierze się "kropli spoiwa" na grot, a unieruchamia płytkę, dokłada złącze i także unieruchamia jeżeli się da ("łapiąc" cyną nóżki) i operując cyną i lutownicą po zwilżeniu topnikiem po kolei lutuje pady
- najlepszy podobno jest mikroskop binokularny, ale ja się nie wyszarpałem (kilkaset
OP: @bobikufel: nawet smiechlem. za dzieciaka siedzialem na elektrodzie. Teraz to nie to samo

@hitherto: @MickM: Ja juz probowalem lutowac wczesniej (kable, SOTy i czesci) ale nie sadzilem ze kurde to bedzie az tak mikroskopijne.

@technology1234: @bialy100k: Dziekuje za rady! W takim razie kupuje mniejszy grot oraz mniejsza cyne. I moze sobie okulary zamowie. Dam znac za tydzien lub dwa. Jak sie nie odezwe to znaczy
@AnonimoweMirkoWyznania: Pobiel sobie styki na porcie i odrobine pady, potem po prostu zgrzej to lutownicą z asystą topnika. Po hobbistycznych mordęgach transformatorową i portami na smd kupiłem hotair i to choć używam tego raz na ruski rok, to te 2 stówy są o wiele mniej warte niż te kombinacje poprzednim setupem.