Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #nft czasem maluję sobie obrazy, nawet kilka udało mi się sprzedać. Za jakieś marne grosze, ale jednak. Myślałem żeby spróbować wystawić jakiś na aukcji nft. Tylko nie za bardzo wiem z czym to się je. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to działa? Maluję obraz w realu i robię jego zdjęcie i to zdjęcie przerabiam na token nft? Czy Obraz musi być namalowany w jakimś programie graficznym? Jest mi ktoś w stanie to wytłumaczyć? Z góry dziękuję za odp
  • 15
@xMaro: @Krrakowianin1906: tydzień temu jak jeszcze taki jeden market na solanie był w powijakach i można było bez ograniczeń wystawiać swoje nft, to testowo wrzucałem po cenie 5-10x mintu nft dosłownie byle co i w 1 dzień 10 sol w sumie wpadło, za godzinę roboty w sumie może. Potem zablokowali możliwość dodawania bez weryfikacji. No ale tak jak pisałem, temat rzeka, chciałem tylko przykład ukazać.
@WakeupPoland: wielkie dzięki za odpowiedź. Zaweze trochę pytanie. Czy jest możliwość z obrazu namalowanego realnie na płótnie farbami, zrobić token nft i jak wygląda taki proces mając już namalowany obraz. Czy tokeny nft to tylko i wyłącznie np. Cyfrowe obrazy, malowane przez grafików w programach graficznych?
@Krrakowianin1906: Token NFT to może być nawet biała grafika, albo dźwięk pierda, albo gif z papieżem.
2. Niektórzy znani artyści ostatnio czasem robili takie akcje, że przenosili część swoich kolekcji na blockchain i nagrywali live filmik jak palą obraz fizyczny któremu wcześniej zrobili skan, albo jakoś inaczej jeszcze przenieśli do komputera.
@WakeupPoland: a da sie zrobić tak ze jako posiadacz nfteka ktory jest przypisany do konkretnej rzeczy masz w posiadaniu zarowno prawa do rzeczy fizycznej jak i sam token? I mozesz np. zburnować ten token i wtedy on również w świecie realnym jest niszczony?
@mlek: nawet samo NFT nie daje Ci żadnych praw do posiadania czegokolwiek.
Ogólnie samo zagadnienie tokenizowania assetów rzeczywistych, albo przenoszeniu NFT na świat rzeczywisty to szeroki temat i istniejący jak widać.
Jest to jak dla mnie zbyt duży temat, żeby go omawiać, dlatego jedyne co mogę to odesłać Cię do własnych poszukiwań.
Jarzombek nawet coś jakiś projekt chyba kminił z tego typu kategorii - burn NFT w zamian za realne przedmioty.
@WakeupPoland: wiem, że zawracam głowę, ale od dawna interesuje się kryptowalutami, ale nft to dla mnie nowość. Masz jakieś stronki z aukcjami nft? może jakieś bardziej niszowe, bo na opensea czy binance raczej ciężko będzie się przebić. A widze, że masz rozległą wiedzę w tym temacie