Wpis z mikrobloga

@Ochlapto: napisałeś, że twoim konikiem są poddasza. A skąd jesteś, jeśli można wiedzieć? Zaczynam właśnie adaptację poddasza własnymi siłami, może byłaby szansa na ew. pomoc?
  • 23
  • Odpowiedz
@Ochlapto: okna mi wstawia dekarz, już umówiony. Szeregówka kilkuletnia. Na razie mam wełnę między krokwiami i folię na to. Chcę boazerię malowaną, ale chyba warto zaizolować też krokwie dodatkową wełną, nie?
  • Odpowiedz
@krafal0: Ja powiem na przykładzie suchej zabudowy- płyt gipsowych. Wełna między krokwie, później robisz stelaż z profili. i tam idzie jeszcze 10cm wełny na stelaż pod krokwiami. Rozumiem, że boazerię będziesz przykręcał bezpośrednio do krokwi i jętek? Nie będziesz tego wyprowadzał stelażem?
  • Odpowiedz
@Ochlapto: nie mam jętek. Pusto aż do szczytu. A co do boazerii to wahaliśmy się z żoną między regipsem a boazerią właśnie, a ostatnio u znajomych widzieliśmy wykończenie poddasza jasną boazerią i spodobało się nam.
  • Odpowiedz
jeżeli masz w miarę równe krokwie to jakoś to będzie wyglądać bez wyprowadzania skosów. Jak strasznie krzywe to... będzie strasznie
Weź sznurek i z żoną rozwińcie od pierwszej do statniej i spójrz jak sznurek idzie po krokwiach
  • Odpowiedz