Wpis z mikrobloga

"Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo muszę płacić składki!

Uświadamiam: pracownicy też.
Często proporcjonalnie większe niż "przedsiębiorcy".

Wszelkie statystyki pokazują, że w Polsce podatki dla przedsiębiorców są niskie, na tle Europy przedsiębiorcy mają wręcz tutaj raj podatkowy.

Jak to już klasyk powiedział: jeżeli ktoś nie daje rady prowadzić w tych warunkach przedsiębiorstwa, to się zwyczajnie do tego nie nadaje.

Nie każdy musi być przedsiębiorcą, przedsiębiorczość z założenia jest dla wybitnych.
Ty widocznie wybitnym nie jesteś...

Przykro mi.

#antykapitalizm #przedsiebiorczosc #nowylad #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazkuca
throwaway2137 - "Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo mu...

źródło: comment_16313485528vsNlLGUt7JWN3U1baeeYe.jpg

Pobierz
  • 25
czyli jeżeli na umowie o pracę nie wyrobisz zysku to ci nie zapłacą ?


@suluf: Większość ryzyka bierze na siebie przedsiębiorca i właśnie tak ustawodawcy tłumaczyli podatek liniowy i niższe składaki przedsiębiorców.
@throwaway2137: pisowi chodzi po raz kolejny o dzielenie spoleczenstwa. Ja bym do tematu nie podchodzil do w kategorii ze skoro ja mam zle(UoP) to niech inni tez tak maja(B2B).
I wypowiadam sie z pozycji UoP na ktorej miesiecznie dzieki ladowi bede 2k w plecy
Ja mam caly cza nadzieje ze im sie tego nie uda przeglosowac bo ten program to jest katastrofa dla wszystkich i w perspektywie kilku lat poprowadzi nas
i rozumiem że biorąc na siebie ryzyko nie mają z tego powodu żadnych pozytywów ?


@suluf: Mają - podatek liniowy i niższe składki (które socjaliści chcą zabrać). Mają dodatkowo zarobki ograniczone tylko i wyłącznie własną innowacyjnością, pracowitością i tym co sobie rząd wymyśli.

Z drugiej strony każdy może być przedsiębiorcą i tworzyć wartość dodaną dla Państwa, więc fajnie byłoby gdyby było więcej przedsiębiorczych ludzi i mieli dobre warunki do prowadzenia działalności.
A kto ten zysk wypracował? (ʘʘ)


@KaloszSzatana: Pracownicy z pomocą narzędzi, know-how, zarządzania, pomysłu na biznes, początkowego wkładu finansowego i kilku innych rzeczy zapewnionych przez pracodawcę. Pracodawca jest również bardzo często jednym z pracowników firmy, a w przypadku jednoosobowych działalności jest jedynym pracownikiem.
@throwaway2137: Dawno nie czytałam większej głupoty, a to wykop for the good sake.
Pamiętaj ptaszku, że i mniej przedsiębiorstw tym mniej miejsc pracy, więcej bezrobotnych = niższe płace, a sojowe latte się samo nie kupi.

TAK BLISKO. A kto ten zysk wypracował? (ʘʘ)


@KaloszSzatana: Bez przedsiębiorcy nie jest to istotne, ktoś musi chcieć zapłącić za machanie łopatą, bez tego możesz to robić co najwyżej hobbistycznie. To
xD nie.

Prawocnik jak najbardziej może być właścicielem swojego biznesu i nie zatrudniać nikogo.


@KaloszSzatana: Wtedy nie jest pracownikiem tylko przedsiębiorca i nawet wtedy potrzebuje albo zleceniodawcy albo klienta na swoje usługi/produkty. Nie ma osoby która wytwarza jakieś dobra i jest niezależna od rynku i drugiego człowieka.
Pan mam rozumieć nigdy nawet nie kręcił się koło założenia swojej firmy i myśli że to takie proste, łatwie i przyjemne?
"Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo muszę płacić składki!


@throwaway2137: dla nich samo płacenie pensji pracownikowi już jest wielką tragedią i powodem do narzekań. Dlatego bawi mnie gdy podnoszą minimalną a oni udają że pakują torby na zachód. No niech jadą oferować Niemcowi po studiach 500 euro wypłaty, albo jeszcze mniej bo to przecież to staż i powinien robić za darmo.
@ImYourPastClaire: No z punktu widzenia marksizmu taki człowiek jest ideałem wyzwolonego robotnika.

Ja wiem że założenie, utrzymanie firmy jest ciężkie, i jest to też pewna praca. Chodzi mi raczej o to aby nie wchodzić w kucowską narrację że to pracodwaca łaskawie daje pracę, a przecie wcale nie musiał.