Wpis z mikrobloga

A, tak zapytam, co mi tam.
Mircy spod tagu #rower #akcesoriarowerowe, co potrzebujecie, wykorzystujecie albo byście chcieli od licznika rowerowego?
Komponuję sobie listę wymagań, bo trochę DIY mam zamiar poczynić i to taki ostatni moment żeby dodać coś sprzętowego.

W tym momencie:
- jest pomiar prędkości, dalej z tego będzie średnia i inne powiązane parametry,
- jest pomiar kadencji,
- jest zegarek,
- jest podświetlenie ekranu,
- jest sygnalizacja dźwiękowa,
- przyszłościowo wpakowałem tam antenę od Bluetooth, czemu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • 6
@panato: hm, ambitnie! Opisałbym to słowem tracker gps ;) Widzę tu dwa rozwiązania, jedno to indywidualne urządzenie, drugie to sam odbiornik gps w liczniku i wysyłanie danych do telefonu (telefon publikuje dane, nie potrzeba drugiego modemu GSM/3G i drugiej karty sim).

@JestemKrzysio: czyli taka podstawowa nuda do nabycia w każdym sklepie :P

@13gugu13: brzmi jak pomiary przy pomocy gps*, ale zapoznam się ;)
* - podobnież choćby telefony korzystają
@13gugu13: oj liczy ;) Sheldon Brown coś o tym pisał. Nie trzeba mieć mapy do określenia położenia w przestrzeni, ale trzeba ją mieć do odczytania położenia na mapie ;)
Barometr może być przydatny tylko ciśnienie nie jest stałe w czasie, wszystko będzie się zmieniało w zależności choćby od temperatury, a przy jeździe po płaskim może wyskoczyć spory błąd.
Zastanawiam się jeszcze nad akcelerometrem/żyroskopem z akcelerometrem ustawionym gdzieś w dole ramy (jeśli