Wpis z mikrobloga

@macrusher: Fajne, choć nie rozumiem trochę po co. Blogi to zazwyczaj stosunkowo proste strony, na których jest po prostu pokategoryzowana treść z lekkimi wstawkami socialowymi - na prawdę jest sens przepisywać to na nodejs?.

Zdecydowanie dużo bardziej chciałbym zobaczyć taki projekt na podstwawie #drupal
@mrwrotek: powstaną platformy, które osobom nieobytym z nowymi technologiami umożliwią stawianie blogów tak jak wordpress.org czy tumblr. Pozatym node.js popularyzuje się bardzo szybko, PHP umrze - jestem pewien, że zostaną przy nim tylko uparci programiści, bo argumenty po stronie node są fantastyczne.
@mrwrotek: Jakkolwiek nie jestem fanem wordpressa to strony oparte o nim to nie są tylko "stosunkowo proste strony, na których jest po prostu pokategoryzowana treść z lekkimi wstawkami socialowym", a bardzo często bardzo duże serwisy wykorzystujące tylko core wp.

Inna sprawa dlaczego tak jest ale nie o tym ta dyskusja.

Ghost nie jest przepisanym wordpressem, wręcz przeciwnie. Wspólna jest jedynie ideologia i tak pewnie wyglądałby wordpress gdyby powstał dzisiaj a nie
@m4kb0l: Tak, rok temu, ale nie mam czasu tego rozwijać. Ciekawszą rzeczą jest framework, który pod to opracowałem - nie upubliczniłem, bo jak wyżej - szkoda mi życia na webdeveloperkę, ale może cię zainspiruje http://kotke.rezoner.net/documentation - zwróć uwagę na widoki (views) - strony generuje się składnią znaną z jQuery - żadnych szablonów, ani dodatkowego języka - moim zdaniem to jedna z rzeczy, która zabije PHP jak tylko więcej osób dojdzie do
@rezoner:

Pozatym node.js popularyzuje się bardzo szybko, PHP umrze - jestem pewien, że zostaną przy nim tylko uparci programiści, bo argumenty po stronie node są fantastyczne.


Nie wydaje mi się, dlatego że porównujesz do siebie rzeczy które nie są dla siebie konkurencją.

Programuję zarówno w PHP jak i JS po obu stronach serwera i każda technologia ma inne przeznaczenie, ważne aby wybrać dobrą do konkretnego zadania.

Już nie jeden ogłaszał rychły