Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy ktoś z tagu #legotechnic zajmuje się tworzeniem własnych mechanizmów typu sekwencyjna skrzynia biegów? Bo ja zrobiłem swoją i mam problem, blokuje mi się przy zmianie szybszych biegów na wolniejsze, a przy przełączeniu bezpośrednio z 4 na 1 to już w ogóle jest masakra. Jest na to jakieś rozwiązanie? Może gdzieś trzeba dodać sprzęgło? Filmik jak to wygląda:
https://streamable.com/9sqd7h
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Login23: jeśli się nie obraca to jest ok, nawet jeśli obraca się powoli to też jest ok, ale im szybciej tym gorzej
@zibizz1: też mi się wydaje, że o to chodzi, tylko nie wiem jak to naprawić :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Login23: chyba wpadłem na pomysł odpisując Tobie, skoro działa dobrze na wolniejszych prędkościach to na wejściu z silnika zredukuję prędkość a na wyjściu ją analogicznie przyspieszę, powinno zadziałać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Login23: dam znać :) niestety redukcja z 4 na 3 też się zacina, jeśli chodziłoby tylko o zmianę z 4 na 1 to pewnie bym po prostu zablokował programowo. Pierwszy bieg jest 5 razy wolniej, czwarty jest 1:1 z silnika
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Login23: obiecałem to odpisuję: trochę pomogło, zrobiłem 3 razy wolniej i zacina się mniej. Nie mam już tam miejsca żeby zrobić jeszcze wolniej, więc po prostu tak zostanie, trudno. I tak, dopiero miałem okazję żeby wrócić do tego xD