Wpis z mikrobloga

Alo alo, czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?

Mianowicie od dłuższego czasu użeram się z problemem wysokich temperatur na laptopie. Chodzi mi przede wszystkim o procesor, który wzbija się wręcz na wyżyny, teraz kiedy go użytkuję, jego procentowe użycie w menedżerze to jakieś 20-30%, temperatura za to w programie Intel Extreme Tuning Utility osiąga od 50 do 75 stopni, skacze, co wydaje mi się jest znacznie poza normą. Zresztą nawet czuję ręką, że jest ciepły. W grze takiej jak Mass Effect Andromeda, Afterburner pokazywał aż zawrotne 99 stopni. Ciągle chodzi w trybie turbo który osiąga 3,70 GHz średnio. Po prostu chodzi na najwyższych obrotach, mimo że jedyne co mam włączone to Chrome, Steam i dwa-trzy foldery w tle. Komputer nie zasyfiony, bo niedawno przeczyszczany, pasta termoprzewodząca wymieniana w wakacje, a te ogromne temperatury były już przed wymianą. Tryb komputera ustawiony na zrównoważony. Kiedyś nawet coś patrzyłem w BIOSie, bo podobno tam można było to naprawić, ale bez odpowiedniej wiedzy tylko nabroiłem i kompletnie zepsułem system, przez co musiałem formatować cały laptop.

Gdyby kogoś obchodziło co to za model, to dokładnie Dell G3 3579, a procesor to Intel Core i5-8300H CPU 2,30 GHz.
#informatyka #pytanie #komputery #laptopy
  • 13
@Szolek: Na wszystkim. Tam gdzie były stare pasty, wymieniłem na nowe. W żadnych nowych miejscach nic nie dodawałem, wszystko robiłem sterylnie. (zresztą tak jak mówiłem, to było już przed pastą termoprzewodzącą, przed nią temperatury były jeszcze wyższe)

Nie mam pojęcia czy może być coś z grafiką. Już nawet ciul z tym, że tak grzeje się przy Mass Effeckcie, bo przy innych grach typu GTA 5 czy jakiejś takie mniejsze pierdółki chodzą
@odysjestem: Ten sprzęt ma 3 lata. Wątpie że w ogóle ode mnie odbiorą, a co dopiero wymieniać cokolwiek. XD Niestety jestem już zdany na siebie i serwisy. Zresztą to potężne grzanie zaczęło się mniej więcej od dopiero roku, ale nie wydarzyło się z tym sprzętem nic, co mogło by go w jakiś sposób uszkodzić. Dlatego mam wrażenie, że to po prostu ja coś źle poustawiałem.

(napomnę że ustawienie na ,,zrównoważony" tryb