Wpis z mikrobloga

Cześć!
Mam pytanie odnośnie kurtki motocyklowej w kontekście protektorów a egzaminu.

Chodzi o zakup swojej pierwszej kurtki, w której mógłbym przystąpić do egzaminu, tak abym nie musiał zakładać WORDowych ochraniaczy na łokcie.
Wiem, że czepiam się, ale z pierwszego egzaminu wyniosłem wrażenia, że te dopinane protektory nie są wygodne i osuwają się, stąd pomyślałem, że kurtka motocyklowa z protektorami będzie lepszym pomysłem. Zwłaszcza, że po (oby kiedyś) zdanym egzaminie będzie mi na początku służyć, zanim kupię sobie jakąś lepszą, docelową.

Może ktoś z Was zdawał egzamin w swojej kurtce?
Czy poza ochraniaczami "CE" na łokciach powinienem czymś się jeszcze sugerować?

I druga sprawa, ponieważ te ochraniacze są ulokowane wewnątrz, to jak oni to weryfikują, że one tam są? Będą mi ją macać? ( ͡º ͜ʖ͡º) Żeby nie okazało się, że pomimo kurtki musiałbym i tak dodatkowo dopinać te ochraniacze.

Na załączonym zdjęciu przykładowa kurtka za ok. 300zł, która wg opisu ma ochraniacze CE w środku.
Czy takie coś się nadaje?

Aby nie spamować pod każdą odpowiedzią, z góry dziękuję za wszelkie porady.

#motocykle
Brezen - Cześć!
Mam pytanie odnośnie kurtki motocyklowej w kontekście protektorów a ...

źródło: comment_1631810898iPHfHdOGuQNTQCFyQQjd09.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: @Brezen: Nie kupuj niczego z Shimy chyba, ze chcesz co roku kupować nowe/oddawać na gwarancji. Jak chcesz porządne moto ciuchy na lata to szukaj czegoś z Dainese, Alpinestar, Held, Revit poczytaj opinie ale na wykonaniu i trwałości napewno się nie zawiedziesz.
  • Odpowiedz
daruj sobie kurtki za 300 pln. Po prostu szkoda siana.


@Brezen: Ja mam kurtkę Ozone Jet II Black, przelatane ponad 5kkm i wszystko z nią okej. Mimo to po tym sezonie będę ją sprzedawał, bo potrzebuję czegoś innego. Imho Kupowanie porządnego sprzętu na początek to strata kasy. Pojeździsz trochę i będziesz wiedział co chcesz ubierać.

Na egzaminie baba tylko rzuci okiem na twój ciuch. Zobaczy że motocyklowe, to cię puści.
  • Odpowiedz
@Tylko_noc: @dratev: @Brezen: Nigdy w życiu nie kupuj Shimy, chyba że przecenione o 70%. Buty, rękawice, skórzane kurtki - wszystko to sprzęt na pół sezonu.
Dałem się kiedyś złapać na wpisy na mirko, jeden z userów polecał shimę pod każdym postem o ciuchach. Kupiłem zestaw.
Kurtka skórzana Shima Chase- źle wykonane szwy, dramatycznie źle skonstruowane kieszenie i zamki, skóra kiepskiej jakości.
Rękawice skórzane (nie pamiętam nazwy) - niewygodne, źle
  • Odpowiedz
@Stulejman_Wspanialy: Bez przesady, mam rękawice shimy i są ok. Za to znajomemu się rozleciały (ten sam model) po 3 tygodniach xD
Czyli po prostu loteria - ale zawsze można wymienić na nowe / zwrot kasy.
@Brezen: Można czasem dostać względnie tanio fajne kurtki, sam jakiś czas jeździłem w budżetowej i żyje ;) to była firma "4biker" i ich ciuchy nie są za bardzo stylowe, ale widzę że teraz mają jakieś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Brezen: nie kupuj shimy, kupiłem nową które skórzana i buty. Najgorszy błąd jaki zrobiłem. Kup używane Alpinestars albo dainese na olx.
  • Odpowiedz
@dratev: Sorki, że przywołuję po tygodniu, ale miałem właśnie pytać o Rev It a wymieniłeś go.
Widziałem ostatnio typa owdzianego w spodnie i kurtkę tej marki, z wyglądu kozackie i jak czytam opis producenta, wydają się niczego sobie. Trzeba się jednak nieco szarpnąć, stad chciałem zapytać czy jesteś w stanie coś więcej o nich napisać?
  • Odpowiedz
@Brezen: Nie ma problemu. Przez 2 sezony miałem model Quantum co prawda to pełny kombinezon torowy i ciężko się odnieść do cywilnych daily ciuchow ale jeśli chodzi o wykonanie i trwałość to był na najwyższym poziomie, nie miał ze mną łatwo, dużo ostrego torowania do tego jedna gleba i kombinezon wytrzymał bez zająknięcia, żadnych pęknięć na skórze przetarć w membranowych do tego miłym zaskoczeniem w sportowym kombinezonie była kieszeń w środku.
  • Odpowiedz
@dratev: Dzięki wielkie!
Wychodzi na to, że ich kurtki są warte tych 2 kafli.
Ja wcześniej miałem jeszcze na oku markę Rebelhorn, ale po cenach wnioskuję, że to nieco niższa klasa (choć jak na początek może i wystarczająca).
W każdym razie kurtkę tylko na egzamin za wspomniane 300zł sobie darowałem.
Pozdrawiam.
  • Odpowiedz